18/05/2024
GündemHaberler

BAŞKAN ÇANDIR’DAN 19 MAYIS MESAJI

ntalya Ticaret Borsası (ATB) ve Antalya Tarım Konseyi (ATAK) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı. Çandır, mesajında şunları kaydetti: 

 “Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs 1919’da zorlu şartları göze alarak milli mücadele meşalesini Samsun’dan yaktı. Toprakları işgal altında, ordusu dağılmış Anadolu, Ata’mızın Samsun’dan yaktığı bağımsızlık ateşiyle kurtuluş mücadelesini başlattı. 19 Mayıs, Türk milleti için umudun yeşerdiği gündür. 
Ata’mızın da “Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur” diyerek işaret ettiği gibi içerisinde bulunduğumuz sıkıntıları ancak kendi birikim, irade ve çabamızla aşabiliriz. Bu noktada her birimize, en çok da geleceğimizi kuracak olan gençliğe büyük görevler düşmektedir. 
Ülke nüfusunun yüzde 15.2’sini gençlerimiz oluşturuyor. Eğitimli, dünyayı takip eden, demokrasi ve hukukun üstünlüğüne inanan, cumhuriyetin temel değerlerine sahip çıkan, öz kaynaklarıyla ekonomisini güçlendiren gençlik, Türkiye Cumhuriyetini muasır medeniyetler sevilesine çıkaracaktır. Gençliğin önünü açacak politikalar, onları üretime yönlendirecek projeler geliştirerek gençliğin önünü açabilir, umudunu diri tutabiliriz. “Bütün ümidim gençliktedir” diyen Ata’mızın yolu yolumuzdur. 
Milli mücadelenin kahramanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, vatanımız için canını feda etmiş şehitlerimizi rahmet, saygı ve minnetle anıyorum. Ruhları şad olsun.”