04/03/2024
Haberler

ZEYTİNPARK AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ’NİN ARGE MERKEZİ OLACAK

Zeytinpark ile Akdeniz Üniversitesi arasında işbirliği protokolü imzalandı. Protokolle, üniversite öğrencileri sosyal, kültürel, sportif faaliyetlerini Zeytinpark’ta yapabilecek, akademisyenler bilimsel çalışmalarını Zeytinpark’ta yürütebilecek.

Akdeniz Üniversitesi ile Zeytinpark A.Ş. arasında işbirliğini öngörün protokolün imza töreni Üniversite ev sahipliğinde yapıldı. Zeytinpark A.Ş Genel Müdürü Vahdet Narin ile üniversite öğretim üyelerinin de bulunduğu törende, protokolü ATB ve Zeytinpark A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır ile Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal imzaladı.

AKADEMİSYENLER İÇİN LABORATUVAR GİBİ
Antalya Ticaret Borsası, Zeytinpark A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, Antalya kent merkezinin en büyük yeşil alanını kente kazandırmak için yıllardır çalıştıklarını belirterek, “Antalya’nın nazar boncuğunu Antalya’ya kazandıralım diye yola çıktık. Yeşilin kente kazandırılması konusunda elimizi taşın altına koyduk. Kurduğumuz şirkete belediyeler, sivil toplum örgütleri, özel sektörü ortak ettik. Alanın doğallığını, peyzajını bozmadan başta çocuklar olmak üzere halkımıza kazandıralım diye yıllardır uğraşıyoruz. Üniversitenin akademik birikimi de Zeytinpark’a güç verecektir. Alandaki endemik varlık akademisyenler için laboratuvar niteliğinde. Ayrıca alanı üniversite gençliğiyle de buluşturmak istiyoruz” diye konuştu.

Zeytinpark’ta yürütülen çalışmaları Rektör Ünal’a anlatan Ali Çandır, çocuklara doğa eğitimi başta olmak üzere eğitimler verildiğini, yürüyüş parkuru ile doğaseverlerin alanla buluştuğunu, kişisel gelişim programları düzenlediğini kaydetti. Çandır, Zeytinpark’ın akademik olarak da her türlü etkinliğe hazır olduğunu belirterek, akademik camianın birikimden faydalanmak istediklerini vurguladı. Çandır, Zeytinpark’ın üniversite öğrencileri ile daha da canlanacağını belirterek, “Onların enerjisi alana güç verecektir” dedi.

REKTÖR’DEN DESTEK
Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, göreve geldiğinden beri şehrin dinamikleriyle daha fazla çalışma hedefinde olduklarını söyledi. Zeytinpark’ın şehrin merkezinde eşsiz bir yer olduğunu, kente kazandırılması gerektiğini vurgulayan Ünal, “Kurumsallığın dışında sizin de şahsi olarak Zeytinpark için ne kadar çalıştığınızı biliyoruz. Bunun için size ayrıca teşekkür ediyorum. Bu konuda sizlere destek olmak isteriz” dedi. Yapılan protokolle Zeytinpark’ta sosyal, kültürel, sportif, eğitim, araştırma geliştirme gibi çalışmalar yapmak istediklerini bildiren Ünal, “Bu protokol Üniversite ve Zeytinpark için iyi bir işbirliğine vesile olacak. Hayırlı olsun” dedi.

Ali Çandır, Rektör Ünal ve öğretim üyelerine Zeytinpark ürünlerinden oluşan hediye paketi takdim ederken, Rektör Mustafa Ünal Çandır’a plaket verdi.