21/02/2024
Haberler

YÖREX’E 25 BİN ZİYARETÇİ

ANADOLU ANTALYA’DA BULUŞTU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun 28 Nisan’da açılışını yaptığı Yöresel Ürünlür Fuarı 1 Mayıs’ta sona erdi. Antalya Ticaret Borsası, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, Antalya İhracatçı Birlikleri ve Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı´nın (BAGEV) ev sahipliğinde Anfaş Expo Center’de bu yıl birincisi düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı’nda tarım, gıda, el sanatları ve sanayi ürünlerinin yanı sıra ‘özel hayvanlar’ da sergilendi. Fuarda 42 ilin ticaret ve sanayi odaları, borsaları, belediyeleri ile çok sayıda özel firma toplam 111 stant açtı.

Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, bu yıl birincisini düzenledikleri fuarın çok verimli geçtiğini söyledi. Çandır, 25 bine yakın kişinin ziyaret ettiği Fuarı 5 bine yakın profesyonelin ziyaret ettiğini kaydetti. Fuarda, çok sayıda büyük market zincirleri ve otellerle bayilik sözleşmesi imzalandığını kaydeden Çandır, “Bu yıl ilkini düzenlememize rağmen ve YÖREX  hem katılımcılar hem de ziyaretçi olarak büyük ilgi gördü. Fuara katılan ürünlerin büyük marketler ve otellere pazarlanması konusunda güzel ve verimli bir ortam oluştu. Bu çerçevede çok sayıda iş bağlantısı sağlandı. Fuar boyunca emeği geçen bütün çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

BADAK’TAN TAM NOT

Fuara gelerek stantları tek teke gezen AKP Antalya Milletvekili Sadık Badak, “Çok duygulandım. Anadolu’nun renkleri bu fuarda buluşmuş. Çok zengin bir milletiz önemli olan bu zenginliklerimizin farkına vararak ekonomiye kazandırmak. Bu fuarın buna öncülük edeceğine inanıyorum. Fuarı düzenleyenleri tebrik ediyorum. Birincisi olmasına rağmen çok coşkuluydu. İnanıyorum ki önümüzdeki yıllarda düzenlenecek fuarlar daha da iyi olacak” diye konuştu.