04/03/2024
Haberler

VALİ YÜKSEL’DEN ATB’YE VEDA ZİYARETİ

YÜKSEL’DEN EXPO EMANETİAntalya Valisi iken Ankara Valiliği’ne atanan Alaaddin Yüksel, Antalya Ticaret Borsası’nı ziyaret ederek, ATB Başkanı Ali Çandır, ATB Meclis Başkanı Hüseyin Cahit Kayan, ATB yönetim kurulu ve meclis üyeleriyle vedalaştı.

Vali Alaaddin Yüksel, başkente atanmaktan büyük mutluluk duyduğunu ancak Antalya’dan ayrılırken büyük burukluk hissettiğini belirterek, “Ben ve eşim Antalya’yı çok sevdik. Antalyalılardan sevgi, zarafet ve nezaket gördük. Bizi devlet makamında tuttular, hiçbir siyasi çekişmeye bizi sokmadılar. Bize ‘hizmet et’ dediler biz de onu yaptık. 7.5 yıl boyunca çok tempolu koştuk. İnsan kaynağını, parayı ve zamanı iyi kullanıp iyi bir takım oyunu çıkardık. Bu kent için neler yaptığımızı Antalya halkı terazisinde tartacak ve değerlendirecek” diye konuştu.

Görev süresi boyunca yaptığı çalışmalarda Antalya Ticaret Borsası’nın büyük desteğini gördüğünü kaydeden Vali Yüksel, “ATB şehrin bir çok sorununu duyarlı oldu. ‘Şu iş yapılacak’ dediğimizde hemen ayağa kalktı ve üzerine düşen görevi yaptı. Sizlere görevim sürecimde verdiğiniz destekten dolayı teşekkür ediyorum. Hakkınızı helal edin” dedi.

Yüksel, Antalya’nın önünde Expo 2016, BAKA, Avrupa Futbol Şampiyonası gibi üç önemli konu olduğunu belirterek, bunlardan Expo’ya özellikle sahip çıkılmasını istedi. Expo’nun yapılacağı yer konusunda önemli çalışmalar yaptıklarını anlatan Yüksel, en önemli projelerden bir tanesi olan Expo’nun yeri için yer hazırlıkları yapıldığını kaydetti. Yüksel, Expo’ya özellikle sahip çıkılmasını isterken, “Expo ile ilgili Antalya kanunu hazırlamak gerek. Expo, bir şehre 100-200 yılda ya gelir ya gelmez” dedi.

ATB başkanı Ali Çandır, “Bu toprakların bir tarafında güzel izler bıraktınız, bizleri bu motive etti” diyerek Yüksel’in Antalya’dan ayrılmasından duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Yüksel’e yapılan çalışmalara verdiği destekten dolayı teşekkür eden Ali Çandır, yeni görevinde başarılar diledi.

ATB yönetim kurulu üyeleri ve meclis üyeleri de Yüksel’e kent için yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür etti. ATB Başkanı Ali Çandır, daha sonra Vali Alaaddin Yüksel’e üzerinde isminin yazılı olduğu işlemeli bir vazo hediye etti.