27/02/2024
Haberler

SOMA NIN ACISI YÜREĞİMİZDE

Antalya Ticaret Borsası ve Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır ın Soma da yaşanan maden faciasıyla ilgili açıklaması:
“Manisa nın Soma İlçesi nde meydana gelen ve şimdiye kadar 282 canımızın yaşamını yitirdiği maden faciasının boyutu giderek derinleşmektedir. Millet olarak büyük acısını hissettiğimiz maden faciası bizlere iş güvenliğinin ne kadar önemli olduğunu, insan odaklı çalışma sisteminin kurulması gerektiğini bir kere daha göstermiştir. Yapılan yasal düzenlemeler tek başına iş güvenliği için yeterli olmamaktadır, uygulama ve denetim güvenli çalışma ortamı için olmazsa olmazdır. Bu keder verici olayların tekrar yaşanmaması, işçi kardeşlerimizin daha güvenli bir ortamda çalışması için gerekli önlemler alınmalı, denetimler sıklaştırmalıdır.
Soma nın acını hepimiz yüreğimizde hissediyoruz. Henüz ulaşılamayan işçi kardeşlerimizden sevindirici haberlerin gelmesi hepimizin umudu. Soma da yaşamını yitiren işçi kardeşlerimize Allah tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı ve sabır, yaralılara ise acil şifalar diliyorum.”