21/02/2024
Haberler

PARTİLERDEN ATB`YE SEÇİM ZİYARETİ

AK Parti heyeti ile MHP heyeti Antalya Ticaret Borsası`nı ayrı ayrı ziyaret ederek 1 Kasım genel seçim öncesinde projelerini anlattı.

 Antalya Ticaret Borsası`nı ziyaret eden Antalya Milletvekili adayı Mevlüt Çavuşoğlu, ATB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, ATB Meclis Başkanı Hüseyin Cahit Kayan, ATB Yönetim Kurulu üyeleri, meclis ve komite üyeleriyle bir araya gelerek, projelerini anlattı. Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, AK Parti Antalya Milletvekili adayı Mevlüt Çavuşoğlu`nun Borsayı ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirirken, seçimde başarılar diledi. Tarım ve ekonominin seçim döneminde birinci sırada olmasının umut verici olduğunu söyleyen Çandır, hazırlanan projelerin kurulacak hükümette tarım sektörüne olumlu yansıyacağını düşündüğünü söyledi.

TARIMIN GELECEĞİNİ GÖRMEYEN SİYASET YAPMASIN

AK Parti Antalya Milletvekili adayı Mevlüt Çavuşoğlu, Borsa öncülüğünde düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı`ndan övgüyle bahsederken, YÖREX`i uluslararası boyuta taşımak için hedef koyduklarını ifade etti. Antalya`yı fuar ve kongre merkezi yapmak istediklerini kaydeden Çavuşoğlu, ulaşımı kolay bir Antalya yaratmak için 3. havalimanı ve demiryolu çalışmaları hakkında bilgi verdi. Antalya`da ticaretin ve üretimin canlanması için ihtisas organize sanayi merkezleri kurulmasını hedeflediklerini kaydeden Çavuşoğlu, “Antalya bilişim merkezi olacak” dedi. Tarım ve gıdaya ayrı önem verdiklerini ifade eden Çavuşoğlu, tarımda girdi maliyetlerinin düşürülmesi için yapacakları çalışmaları anlattı. Çavuşoğlu, “Önceliğimiz tarım. Tüm partilerin de önceliğinin tarım olması önemli çünkü tarım bitmeyen bir sektör. Tarımın geleceğini görmeyen hiç kimse zaten bu ülkede siyaset de yapmasın, ülkeyi de yönetmeye kalkmasın, bu herkes için geçerli sadece bizim için değil. Önümüzdeki yıllarda Antalya`yı tarım sektöründe daha da güçlendirip ihracatımızı daha da artırmamız lazım” diye konuştu.

MHP HEYETİNDEN ATB`YE ZİYARET

MHP Antalya Milletvekili adayları Ahmet Selim Yurdakul, Güray Parlak ve Cengizhan Gököz, Antalya Ticaret Borsası`nı ziyaret ederek projelerini anlattı. MHP`li milletvekili adayları, Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, ATB Meclis Başkanı Hüseyin Cahit Kayan, ATB Yönetim Kurulu üyeleri, meclis üyeleri ve komite üyeleriyle bir araya geldi. ATB Başkanı Ali Çandır, MHP`li adaylara ziyaret nedeniyle teşekkür ederken, vaat edilen projelerin takipçisi olacaklarını söyledi. Çandır, adaylara seçimde başarılar diledi.

Koalisyona neden katkı vermediklerini anlatan Ahmet Selim Yurdakul, 1 Kasım`dan sonra HDP hariç tüm partilerle koalisyona hazır olduklarını kaydetti. AK Parti`nin seçim beyannamesindeki asgari ücret vaadini eleştiren Yurdakul, eleştiride bulunanların asgari ücretin artırılmasını seçim beyannamesine yazdığına dikkat çekti. Yurdakul, “Hani ekonomi batıyordu” dedi. MHP Antalya milletvekili adayı Cengizhan Gököz,  yargı bağımsızlığının olmadığı bir ülkede demokrasiden bahsedilemeyeceğini belirterek, adalet sisteminin yeniden kurgulanması gerektiğini kaydetti. MHP Antalya milletvekili adayı Güray Parlak da tarımla ilgili değerlendirmelerde bulundu. 2002 yılında 7.5 milyon tarım işçisi bulunan Türkiye`de 2014 yılında 6 milyon tarım işçisinin bulunduğuna dikkat çeken Parlak, ithalata dayalı bir tarım politikası izlendiğini söyledi. “Tarım yanlış politikalarla dibe vurmuştur” diyen Parlak, buğday, pamuk, ceviz  gibi ürünlerin ithal edilir hale geldiğine dikkat çekti. MHP`nin iktidarı halinde tarımdaki girdi maliyetlerinin ayağı indirileceğini kaydeden Parlak, üretici birlikleri aracılığıyla üretim planlaması yapılacağını söyledi.