18/05/2024
Haberler

ÖZLEMLE ANIYORUZ

Antalya Ticaret Borsası (ATB) ve Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (BAGEV) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır`ın, 10 Kasım mesajı:

“Türk milletinin bağımsızlık savaşına önderlik ederek, diğer ülkelere de örnek olan Mustafa Kemal Atatürk, sadece bizim değil dünyanın da kahramanıdır. Dil, din, ırk ayrımı yapmadan toplumu bütün olarak gören ve Türk milletinin ileri medeniyetler seviyesine ulaşması için bir çok devrimi bir bir hayata geçiren Atamız, bize büyük bir emanet bırakmıştır. O`nun gösterdiği hedeflere ulaşmak için daha çok düşünmek, daha çok çalışmak, daha çok üretmek bizim en büyük sorumluluğumuz. Geleceğimiz olan çocuklarımızı ve gençlerimizi de bu anlayışla yetiştirmek ise görevimiz. Atatürk`ün çizdiği bağımsızlık ve kalkınma yolunda kararlılıkla yürümek en büyük hedefimiz.

Güçlü bir ülke olacaksak, birey olma bilincini edinmiş, sorgulayan, demokrasi ve hukuktan yana olan, üreten, kendini yenileyen bir toplum olmalıyız. Yoksa yok olur gider, tarihin sayfalarında yer alan bir millet olarak kalırız.

Türkiye Cumhuriyeti`nin kurucusu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk`ü ebediyete uğurlayışımızın 77`inci yıldönümünde saygı, minnet ve özlemle anıyorum. Ruhu şad olsun.”