04/03/2024
Haberler

İZCİLER İLK KAMP DENEYİMİNİ ZEYTİNPARK’TA YAŞADI

Antalya kent merkezinin en büyük yeşil alanı Zeytinpark, çocukların ilk kamp deneyimlerini yaşadığı merkez haline geldi. TED Antalya Koleji Böğürtlen İzcileri, ilk kamp etkinliğini Zeytinpark’ta gerçekleştirdi.

Antalya Ticaret Borsası’nın öncülüğünde kente kazandırılan Zeytinpark, düzenlediği etkinliklerle yediden yetmişe herkesi doğayla buluşturuyor. Doğa yürüyüşleri, yoga, kamp etkinlikleri, doğada iletişim eğitimi, doğa akademisi ve ekoloji eğitimleri düzenleyen Zeytinpark, şehrin gürültüsünden uzak bir alanda kaliteli zaman geçirme fırsatı sunuyor.

DOĞADA HEM EĞİTİM HEM EĞLENCE
Zeytinpark’ta ilk kamp etkinliğini gerçekleştiren TED Antalya Koleji Böğürtlen İzcileri, kamp alanının kurulması, malzeme teknik bilgisi ve mıntıka temizliği gibi konularda deneyim kazandı. Liderlerinin eşliğinde bahar çiçekleri arasında sabah yürüyüşü yapan izciler, bayrak töreni sırasında doğayla ilgili görüşlerini paylaştı. Akşam kamp ateşi etrafında şarkılar söyleyerek eğlenen izciler, yıldızların altında ve çadırda uyuma deneyimini ilk defa yaşamış oldu. İki gün boyunca, izcilik bilgilerini deneyimleyip spor yapan ve sağlıklı yiyeceklerle beslenen çocuklar, bir sonraki kampta tekrar Zeytinpark’ta buluşma dileğiyle alandan ayrıldı.

DOĞA İLE BULUŞMANIN ADRESİ OLDU
Antalya Ticaret Borsası, Zeytinpark A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, Zeytinpark’ın kentin yaşam merkezi haline geldiğini söyledi. Kent merkezinde olmasına karşın doğa ile buluşmak isteyenlerin adresi haline gelen Zeytinpark’ın özellikle çocuklar için müthiş fırsatlar sunduğunu kaydeden Çandır, “Zeytinpark’ı Antalya ile buluşturacağız diye yola çıktık. Bu yolda önemli yol kat ettik. Çocuklarımız bu alanı çok sevdi. Yediden yetmişe herkesi Zeytinpark’ta doğa ile kaynaşmaya davet ediyoruz” diye konuştu.