21/02/2024
Haberler

ISPARTALI İŞADAMLARINDAN ANTALYA BORSA´YA ZİYARET

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası (ITSO) yönetim kurulu ve meclis üyeleri Antalya Ticaret Borsası´nı ziyaret etti. ITSO Başkanı Şükrü Başdeğirmen başkanlığındaki heyeti Antalya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Ali Çandır, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları İbrahim Köseoğlu, Halil Bülbül ile Meclis Başkanı Hüseyin Cahit Kayan ağırladı.

Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, ITSO heyetine Borsa ve Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı´nın çalışmaları hakkında bilgi verdi. Çandır, BAGEV olarak bölge içi ticaretin gelişmesi için çalıştıklarını belirterek, bunun için Burdur ve Isparta´da işadamlarıyla toplantılar düzenlediklerini, Antalya´da da 3 ilin işadamlarını bir araya getirip bölge içi ticaretin önünün açılmasına öncülük edeceklerini söyledi. Batı Akdeniz bölgesinin ortak sorunları olduğunu ancak sorunların çözümünde bireysel hareket edildiğini ifade eden Çandır, “Bireysel çabalar enerji kaybına neden oluyor. Birlikte hareket etsek ortak sorunlarımıza daha fazla çözüm bulabiliriz” dedi. BAGEV kariyer ofisinin çalışmaları hakkında da ITSO heyetine bilgi veren Ali Çandır, bölgedeki işsizliğe birlikte çözüm bulabileceklerini söyledi.

Çandır, bu yıl Antalya´da dördüncüsü düzenlenen Yöresel ve Geleneksel Ürünler Fuarı´nı önümüzdeki yıl Avrupa´ya taşıma hedefinde olduklarını anlatırken, ITSO Başkanı Şükrü Başdeğirmen, bunun çok güzel bir çalışma olacağını, bölge olarak Avrupa´daki fuarda yer almak istediklerini söyledi. Çandır, Antalya´nın akciğeri Vakıf Zeytinliği ile ilgili de ITSO yönetimini bilgilendirdi.

Ali Çandır başkanlığındaki Antalya Ticaret Borsası´nın ve Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı´nın bölge ekonomisi için önemli çalışmalar yaptığını belirten Şükrü Başdeğirmen, başarılarının devamını diledi. Birlikte hareket etmenin önemine vurgu yapan Başdeğirmen, Antalya Ticaret Borsası ve BAGEV´in bölgesel çalışmalarının içerisinde yer almak istediklerini vurguladı.

Ziyaretin sonunda ATB Başkanı Ali Çandır, ITSO Başkanı Şükrü Başdeğirmen´e 50. Altın Portakal Film Festivali´nin simgesi olan Venüs Heykeli hediye etti.