04/03/2024
Haberler

Hollanda´ya EXPO çıkartması!

Dünya’nın en büyük kesme çiçek fuarı olan Horti Fair’e Türkiye damgasını vurdu. 160 ülkeden firmanın katıldığı fuarda Antalya standı ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Geçen yılın altın madalyalı Antalya standında bu sene, başta Antalya Kesme Çiçek İhracatçıları Birliği Başkanı Osman Bağdatlıoğlu, Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır  ve Antalya İhracatçı Birlikleri Genel Sekreteri Fisun Evrensevdi olmak üzere Türkiye’nin Hollanda Deventer Başkonsolosu Nihat Erşen ve Rotterdam Başkonsolosu Esen Altuğ konuklarla yakından ilgilendi. Fuarın 2. gününde düzenlenen tanıtıma yönelik kokteyle 20 ülkenin temsilcilerinden oluşan 130 kişilik seçkin bir davetli topluluğu katıldı. Antalya standında verilen kokteyl, fuar alanında stantlarda verilen ilk ve tek kokteyl olma özelliğini de taşıdı.


Fuar merkezinde, Dış Ticaret Müsteşarlığı’nın desteği ile alınan 80 metrekarelik bir alanda temsil edilen Antalya standında bir konuşma yapan Antalya Kesme Çiçek İhracatçıları Birliği Başkanı Osman Bağdatlıoğlu “ Antalya dolayısıyla Türkiye fuarın en çok dikkat çeken stantları arasında yer alıyor. Bu yılki fuar bizim için çok daha önem taşıyor, çünkü 2016 yılında Antalya’da EXPO fuarına ev sahipliği yapacağız. Antalya EXPO 2016’da 8 milyon ziyaretçi ve 1.5 milyar dolar gelir hedefliyoruz, fuar sonrasında hazırlanan botanik bahçeleri ile Antalya cazibe merkezi olmayı sürdürecek ” dedi.