04/03/2024
Haberler

HASYURT TARIM FUARI`NA PANDEMİ ENGELİ

Finike Belediyesi, Antalya Ticaret Borsası ve Kumuca Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yeniden hayata geçirilmek istenen Finike-Hasyurt Tarım Fuarı pandemi engeline takıldı. Bu yıl 24-27 Mart 2021 tarihleri arasında yapılacağı açıklanan Finike-Hasyurt Tarım Fuarı, korona salgını nedeniyle gelecek yıla ertelendi. Finike-Hasyurt Tarım Fuarı’nın 23-26 Mart 2022 tarihinde yapılması planlanıyor.

Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, Antalya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Ali Çandır, Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Başkanı Murat Hüdavendigar Günay, Finike Belediyesi’nde bir toplantı düzenleyerek, fuarla ilgili gelişmeleri değerlendirdi. Başkan Mustafa Geyikçi, 24 defa düzenlenen ve bir süre ara verilen Finike-Hasyurt Tarım Fuarı’nı 24-27 Mart tarihlerinde düzenlemeyi planladıklarını belirtirken, “Fuarı eski canlılığına kavuşturmayı hedefliyorduk ancak pandemi şartları bizi fuarı ertelemeye yöneltti. TIR Parkı’nda düzenlemeyi planladığımız fuarda hem katılımcıları hem de ziyaretçileri riske etmek istemedik. Bu nedenle erteleme kararı aldık. İnşallah ülkemiz normale döner ve Finike-Hasyurt Tarım Fuarı’nı gelecek yıldan itibaren düzenlemeye başlarız” diye konuştu.

ATB Başkanı Ali Çandır, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) takvimine giren Fuarı 6 bin metrekare açık, 6 bin metrekare kapalı olmak üzere toplamda 12 bin metrekare alanda planladıklarını belirtirken, pandemi nedeniyle ertelemek zorunda kaldıklarını kaydetti. Fuara ilginin yoğun olduğunu, özellikle firmalardan ciddi bir talep geldiğini söyleyen Çandır, “Ancak pandemi koşullarında Fuarın sönük geçmesini istemediğimiz için bu sene düzenlemedik. Ses getirecek şekilde iyi bir başlangıç yapmak istedik. İnşallah bu başlangıcı da seneye yapacağız” diye konuştu.

KUTSO Başkanı Günay ise fuarın Batı Akdeniz için önemine değinirken, “Firmalar da üreticilerimiz de fuar için çok heyecanlıydı. Fark yaratıcı bir fuar olacaktı. Üreticinin bilgilendirileceği paneller de düzenleyecektik. Seneye yöremize yakışır bir fuar düzenleyeceğiz” dedi.