27/02/2024
Haberler

GELECEĞİN IŞIĞI ÇOCUKLARIMIZ

Antalya Ticaret Borsası (ATB) ve Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (BAGEV) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı:

“Türk Milleti nin bağımsızlığı yolunda tarihi bir görev üstlenen Türkiye Büyük Millet Meclisi, Türkiye Cumhuriyeti ni kurarak halkın iradesini ortaya koymuş, ileri medeniyetler seviyesine ulaşmamız için gerekli Atatürk ilke ve devrimlerini hayata geçirmiş, demokrasinin tohumlarını atarak çağdaşlaşma yolunda bize ışık olmuştur.

Atamız, Türkiye Büyük Millet Meclisi nin kuruluş gününü bayram olarak çocuklarımıza armağan ederek aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti ni de onlara emanet etmiştir. Bugün nüfusumuzun yüzde 29.4 ünü çocuklar oluşturmaktadır. Genç nüfusa sahip bir ülke olarak yapacağımız çok şey var. Cumhuriyetimizin kazanımlarına sahip çıkmak, Atatürk ilke ve devrimlerini özümseyerek uygar toplumlar seviyesine ulaşmak için başta eğitim olmak üzere ekonomi, teknoloji, tarım, sağlık gibi konularda en üst seviyeye ulaşmak çocuklarımız ve gençlerimizin en önemli sorumluluğudur. Çünkü geleceğimiz çocuklarımızındır.

Türkiye Büyük Millet Meclisi nin kuruluşunun 95 inci yılında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nı kutluyor, bütün çocuklara yaşanabilir, barış, huzur ve mutluluk dolu bir dünya diliyorum. Başta Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatan için canını feda eden tüm kahramanlarımızı saygı ve minnetle anıyorum. Ruhları şad olsun.