27/02/2024
Haberler

Evcilmen’den Vakıf Zeytinliği’ne tam destek

Antalya Ticaret Borsası (ATB), Antalya kent merkezindeki en büyük yeşil alan olan Vakıf Zeytinliği´yle ilgili şirket kurma çalışmalarını sürdürüyor.  Antalya Ticaret Borsası (ATB), Antalya kent merkezindeki en büyük yeşil alan olan Vakıf Zeytinliği´yle ilgili şirket kurma çalışmalarını sürdürüyor. Antalya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, beraberindeki ATB Meclis Başkanı Hüseyin Cahit Kayan, ATB yönetim kurulu üyeleri Ata Sönmez, Mahmut Alpagot, Halil Bülbül ile Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen’i makamında ziyaret etti.
Evcilmen’e Vakıf Zeytinliği hakkında bilgi veren ve zeytinliği işletecek şirketin kuruluş sözleşmesini sunan Ali Çandır, Muratpaşa Belediyesi’ne şirket ortaklığı teklifinde bulundu.

Çandır, “Vakfı Zeytinliği, Antalya kent merkezindeki en büyük yeşil alan, biz bu alana Antalya’nın sahip çıkmasını istiyoruz. Böyle bir oluşumun içerisinde Muratpaşa Belediyesi’ni mutlaka görmek istiyoruz” diye konuştu.

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen ise çevreye duyarlı bir belediye olarak Vakıf Zeytinliği’nin yeşil alan olarak korunmasından yana olduklarını vurguladı. Ortaklığa sıcak bakan Evcilmen, böyle bir çalışmanın içerisinde olmak istediklerini söyledi. Evcilmen, zeytinliği işletecek şirketin de kurumların birlikte hareket etme becerisini gösterme anlamında iyi bir örnek olacağına inandığını kaydetti.