21/02/2024
Haberler

EN GÜZEL ANTALYA FOTOĞRAFLARI ÖDÜLLENDİRİLDİ

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından 12. Antalya Çiçek Festivali etkinlikleri kapsamında Instagram’da düzenlenen “Antalya ve Çiçek” konulu fotoğraf yarışmasında dereceye girenlere ödülleri ATSO’da düzenlenen törenle verildi.
Törene ATSO Başkanı Davut Çetin, Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, Antalya Ticaret Borsası Meclis Başkanı Hüseyin Cahit Kayan, Süs Bitkileri İhracatçıları Birliği Başkanı Osman Bağdağtlıoğlu, Başkan Yardımcıları Lütfü Göbüş, Ömer Gündeş, Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Salim Uzun ile ATSO Yönetim Kurulu Üyeleri Ömer Dinç ve Erol Erkan, dereceye giren yarışmacılar ve aileleri katıldı.
Törende bir konuşma yapan ATSO Başkanı Davut Çetin, 12.Antalya Çiçek Festivali kapsamında bu yıl ikincisi düzenlenen yarışmaya bin 824 fotoğrafın katıldığını belirterek, “ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa İssi, Antalya Ticaret Borsası Meclis Başkanı Hüseyin Cahit Kayan, Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Salim Uzun, ATSO Müşaviri Ercan Gökçek ve ATSO Basın Birimi Şefi Mete Tekin’den oluşan jüri13 – 23 Mayıs tarihleri arasında Instagram’da #AntalyaCicekFestivali etiketiyle yüklenen bin 824 fotoğrafı değerlendirdi. Yapılan değerlendirme sonucu Tahir Akaybirinci, Özgür Şahin ikinci, Elif Nur Sefa’nın fotoğrafı da üçüncülüğe layık görüldü. Geçtiğimiz yıl yarışmaya bin 500 fotoğraf katılmıştı. Bu yıl bin 824’e ulaştı. Tüm katılımcılara teşekkür ediyorum” dedi.
Sosyal medyanın kentlerin tanıtımında en önemli enstrümanlardan biri olduğunu vurgulayan Başkan Davut Çetin, “Artık kentler sosyal medya üzerinden de yarış halindeler. Sosyal medya kanalları kentlerin tanıtımı için önemli mecralardan birisi. Antalya’nın sosyal medyada etkin olarak tanıtılması ve kentimizde çiçek festivalinin düzenlendiğine dair farkındalığının artırılması adına bu etkinliği yapıyoruz” ifadesini kullandı. Yarışmada özellikle amatör sanatçıların ödül almasının kendisini mutlu ettiğini belirten Başkan Davut Çetin, yarışmada dereceye girenlerle birlikte jüri tarafından seçilen ilk 20 eserin EXPO 2016 Antalya alanında bulunan ATSO Bahçesi’nde sergileneceğini de kaydetti.
ÇİÇEK FESTİVALİ ULUSLARARASI KİMLİK KAZANMALI
Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, fotoğraf yarışmasının Çiçek Festivali’nin bilinirliği açısından önemli bir katkı sağladığını söylerken, “Umarız gelecek yıl gelişerek devam eder” dedi. Çandır, geçen yıl yarışmada dereceye giren fotoğraflardan güzel bir katalog hazırlandığını anımsatan Çandır, “Umarız bu yıl yine hazırlanır. Festival için katkı koyan herkese teşekkür ediyorum” dedi. Başkan Çandır, Çiçek Festivali’nin önümüzdeki yıllarda Uluslararası kimlik kazanması gerektiğini belirterek, “Çiçek Festivali’ni uluslararası düzeye çıkarmanın yollarını birlikte aramalıyız” diye konuştu.
Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Osman Bağdatlıoğlu, fotoğraf yarışmasının Festivale ayrı bir hava kattığını belirterek, “Böyle bir yarışma düzenlediği için ATSO’ya teşekkür ediyorum. Festivalin bilinirliliğinin artması ve halkın katılımı için önemli. Festivaller sadece ihracatçılar için değil halk için yapılıyor. Güzel resimlerin paylaşımı Antalya’nın ve sektörün tanıtımı için önemli. Fotoğrafları biz de Birliğimizin EXPO Alanı’ndaki bahçesinde sergilemek istiyoruz. Uluslararası Komite önümüzdeki günlerde Antalya’ya gelerek EXPO’yu ziyaret ederek. Bu fotoğrafları komite üyelerinin de izlenimine sunacağız” dedi.
Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Salim Uzun, jürinin eserleri değerlendirmekte hayli zorlandığını belirterek, “Zor bir değerlendirme süreci oldu. Jüri olarak ciddi bir emek sarf ettik. Ödül alanları kutluyorum” dedi.
Törende daha sonra dereceye girenlere ödülleri verildi. Yarışmada birinciliği kazanan Tahir Akay’a ödülünü ATSO Başkanı Davut Çetin, ikinci Özgür Şahin’eödülünü Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, üçüncülük kazanan Elif Nur Sefa ise ödülünü Süs Bitkileri İhracatçıları Birliği Başkanı Osman Bağdatlıoğlu’nun elinden aldı. Törene aileleriyle katılan yarışmacılar, büyük sevinç yaşadı.