27/02/2024
Haberler

“CUMHURİYET ÇAĞDAŞLAŞMA HAMLESİDİR”

Antalya Ticaret Borsası (ATB) ve Antalya Tarım Konseyi (ATAK) Başkanı Ali Çandır, Cumhuriyetin kuruluşunun 99’uncu yılı nedeniyle mesaj yayımladı. Çandır, mesajında şunları kaydetti: 

“Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99’inci yılını kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz. Tarihin en şanlı zaferlerinden biri olan Kurtuluş Savaşı, Türk milletinin bağımsızlık mücadelesini dünyaya göstermiştir.  

Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, bağımsızlık mücadelesinin başarısını cumhuriyet ile taçlandırmıştır. Cumhuriyet halktır, halkın kaderini halka emanet etmektir. Cumhuriyet eşitliktir, hukuktur, akıldır, bilimdir. Cumhuriyet, toplumun gelişiminin en önemli teminatıdır. Cumhuriyet çağdaşlaşma hamlesidir. Cumhuriyet güçlü ekonomi, güçlü ülkedir. Cumhuriyet, hangi ırktan, hangi dinden olursa olsun tüm yurttaşları eşit statüde demokrasi çizgisinde buluşturur.  

Ata’mızın, “Cumhuriyet; fikren, ilmen ve bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli (karakterli) muhafızlar ister” diyerek bizlere emanet ettiği Cumhuriyet emin ellerdedir. Cumhuriyetimizin hiçbir kazanımından vazgeçmeyiz, vazgeçemeyiz. 

Cumhuriyet Bayramını kutluyor Önderimiz Gazi Mustafa Kemal, silah arkadaşları ve vatan uğruna canını feda eden şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun.”