04/03/2024
Haberler

CHP`Lİ BUDAK`TAN ATB`YE ZİYARET

CHP Antalya milletvekili adayı Çetin Osman Budak, 1 Kasım genel seçim öncesinde Antalya Ticaret Borsası`nı ziyaret etti. Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, ATB Meclis Başkanı Hüseyin Cahit Kayan, ATB Meclis üyeleriyle bir araya gelen  Budak, ekonomi ve gündeme ilişkin değerlendirmede bulundu. Çandır, Budak`a ziyareti nedeniyle teşekkür ederken, Budak`a seçimde başarılar diledi.

Anrtalya Ticaret Borsası`nın Yöresel Ürünler Fuarı ve Zeytinpark projesinden övgüyle söz eden Çetin Osman Budak, çalışmalarından dolayı Çandır ve ekibine teşekkür etti. Türkiye ekonomisinin ciddi sıkıntılarla karşı karşıya olduğunu belirten Budak, ekonomideki  belirsizlikten dolayı yatırımların ertelendiğini, bunun işsizliği tetiklediğini kaydetti. Budak, 4 gençten birinin işsiz olduğuna dikkat çekti. Budak, seçimin ülkeye maliyetinin  60 Milyar Dolar  civarında olduğunu belirterek, halkın seçim sonrasında siyasi krizin aşılarak hükümetin kurulmasını beklediğini söyledi.

Antalya`da 230 bin kişi sandığa gitmediğine dikkat çeken Budak, “Bu çok önemli bir görevdir, hangi partiye oy verirseniz verin mutlaka herkes sandığa gitmeli” dedi. Tarımla ilgili değerlendirmelerde bulunan Budak, madalinin hal çıkış fiyatının 50 kuruş olduğunu, girdi maliyetleri de göz önüne alındığında bu rakamın üreticiyi kurtarmadığını belirtti. Uygulanan dış politika nedeniyle bir çok ülkeye ihracatın durduğunu ya da azaldığını belirten Budak, “Türkiye yurtta barış, dünyada barış diyen bir ülkeydi, dünyayla kavga eder hale geldi” dedi.