21/02/2024
Haberler

ÇANDIR: ÇANAKKALE BİRLİĞİMİZİN DİRLİĞİMİZİN RUHUDUR

Antalya Ticaret Borsası (ATB) ve Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (BAGEV) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır ın 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi nin 100. yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesaj:

“18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi nin 100. yıldönümünü onur ve gururla hatırlıyoruz. Bütün unsurlarıyla Türk milletinin işgalci güçlere karşı gösterdiği bağımsızlık mücadelesi bizim bugün özgürlüğümüzün kaynağı olmuştur. Dünya tarihine “destan” olarak geçen Çanakkale Zaferi, Türk milletinin de karakterindeki bağımsızlık ruhunu ortaya çıkarmıştır. Çanakkale destanı birliğimizin, dirliğimizin ruhudur.

Türk milleti olarak şehitlerimizin kanlarıyla sulanan bu topraklara sahip çıkmak, evlatlarımıza eğitimi, ekonomisi, teknolojisi, tarımı güçlü, huzurlu bir ülke bırakmak hepimizin görevi. Bizler bu hedeflerle çalışıyor, üretiyoruz. Altında kenetlendiğimiz Türk Bayrağı nı sonsuza kadar dalgalandırmak, vatan topraklarını savunurken şehit düşen bu ülkenin gerçek kahramanlarına borcumuzdur.

Çanakkale Zaferi nin komutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşlarını ve vatanımızı savunurken şehit olan askerlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, şehit ailelerine, kahraman gazilerimize saygı ve şükranlarımı sunuyorum.