04/03/2024
Haberler

ÇANDIR: 23 NİSAN`I KUTLAYAN DÜNYA ÇOCUKLARI BARIŞ İÇİN BİZLERE UMUT OLUYOR

Antalya Ticaret Borsası (ATB), Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (BAGEV) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır`ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı mesajı:

“23 Nisan, Türk Milleti`nin temsil edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisi`nin açıldığı, milli egemenlik ruhunun kurumsallaştığı en güzel gündür. Halkın egemenliğini esas olan yönetim anlayışı çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşmak için atılmış en temel adımlardandır. Türkiye Büyük Millet Meclisi`nin kurucusu Gazi Mustafa Atatürk, bu güzel bayramı geleceğimiz olan çocuklara armağan ederek, geleceğe olan güvencini ortaya koymuştur.

Bugün dünyanın her köşesinden Antalya`ya gelen çocuklar Bayramlarını, ön yargılardan uzak, kardeşlik içerisinde, mutlulukta kutlamakta. El ele vererek birlikte kutlama yapan çocuklar, dünya barışı için bizlere umut vermektedir. Dünyanın en büyük organizasyonlarından olan EXPO`ya ise kardeşliğin buluşma noktası Antalya ev sahipliği yapmaktadır. “Çiçek ve Çocuk” temalı EXPO 2016 Antalya`nın, Türk milleti için çok özel olan günde açılmasını çok anlamlı buluyor, EXPO`nun güzellikler getireceğine inanıyorum.

Bizlere bağımsızlık ruhunu kazandıran, geleceğimize 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı`nı armağan eden Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ü bir daha minnet, şükran ve saygıyla anarken, bağımsızlığımız ve vatanımızın korunması için canını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı`nı kutluyorum.”