21/02/2024
Haberler

BORSA YÖNETİMİNDEN VALİ’YE ZİYARET

Antalya Ticaret Borsası (ATB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, beraberindeki Meclis Başkanı Erdoğan Ekinci, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halil Bülbül, Sayman Üye Cüneyt Doğan ve Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Simav’la birlikte Antalya Valisi Münir Karaloğlu’nu makamında ziyaret etti.
ATB Başkanı Ali Çandır, seçim dönemini tamamladıklarını belirterek, yeni dönemde de daha fazla çalışıp daha fazla üretmeye devam edeceklerini kaydetti. Kentin ekonomisinin yüzde 30’sinin tarımdan sağlandığına dikkat çeken Çandır, “Tarımın kent ekonomisi için öneminin farkındayız. Tarımın potansiyelini harekete geçirmek için bu dönem çalışmalarımıza hız vereceğiz” dedi.
Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX’i bu yıl 24-28 Ekim’de ANFAŞ Fuar Alanı’nda yapacaklarını belirten Çandır, fuar hazırlıklarının başladığını bildirdi. Zeytinpark’ta düzenlenen Hoşgörü için Sokak Futbolu Turnuvası’yla ilgili bilgi veren Çandır, Vali Karaoğlu’nu Turnuva’nın final karşılaşmasına davet etti.
YENİ DÖNEMDE BAŞARI DİLEDİ
Antalya Valisi Münir Karaloğlu, yeniden seçilen Ali Çandır ve yönetimine başarılar dilerken, Meclis Başkanlığı’na seçilen Erdoğan Ekinci’ye hayırlı olsun dileğinde bulundu. ATB heyetinden, Antalya tarımı ve tarımın ihracat rakamlarıyla ilgili bilgi alan Vali Karaloğlu, Antalya’nın tarımının dünyaya örnek olduğunu bildirdi. Karaloğlu, tarımın gelişiminde emeği geçenlere teşekkür etti.
YÖREX ALBÜMÜ HEDİYE
ATB Başkanı Ali Çandır, Vali Münir Karaloğlu’na fotoğraflarının bulunduğu YÖREX albümü hediye etti. Albümü inceleyen Karaloğlu, Anadolu’nun değerlerini Antalya’da buluşturan YÖREX’in yurtdışına taşınması gerektiğini ifade etti.