04/03/2024
Haberler

BORSA LİSESİ`NDE MEZUNİYET COŞKUSU – 6.06.2016

Antalya Ticaret Borsası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, bu yıl 414 öğrencisini mezun etti. Mezuniyet töreni ve geleneksel hale gelen pilav şenliğine Antalya Ticaret Borsası Meclis Başkanı Hüseyin Cahit Kayan, eşi Fatma Kayan ile çok sayıda davetli katıldı. Törende konuşan ATB Meclis Başkanı Kayan, köklü bir geçmişe sahip olan Borsa Lisesi`nin eğitim kalitesiyle öne çıktığını belirterek, “Sizler diğer arkadaşlarınıza göre daha şanslısınız mesleğinizi artık bir kenarından da olsa yakaladınız. Üniversite öğretiminizle birlikte hayata meslek sahibi olarak daha avantajlı başlayacaksınız” dedi.

NE YAPARSANIZ YAPIN EN İYİSİNİ YAPIN
Öğrencilere “Ne iş yaparsanız yapın en iyisini yapın” diye seslenen Kayan, şunları kaydetti:

“Maddiyatı asla yaşamınızın vazgeçilmezi yapmayın. Karakterinizi paradan değerli görün. Hata yapmaktan korkmayın. Ancak hata yapmamak için düşünmekten kaçınmayın ve hatalarınızdan ders alın, tekrarlamamaya özen gösterin. Çevrenizdeki insanları kırmamaya özen gösterin. Dost ve arkadaşlarınıza değer verin, lise arkadaşlarınızı yüceltin ve elinizden geliyorsa iyi olmaları için yardımcı olun. Dürüst olun ki etrafınızda dürüstler olsun, adaletli olun ki hiçbir haksızlık yaşanmasın, cumhuriyete bağlı olun ki söyleyecek sözünüz olsun, demokrasiye inançlı olun ki eşit yurttaşlar olarak yaşamınızı devam ettirin. Eminim ki sizlerin arasından da birer Oktay Sinanoğlu, Cahit Arf ve Aziz Sancar çıkabilir. Tek yapmanız gereken Atatürk’ün çizdiği yoldan devam ederek çalışmak, çalışmak, çalışmak ve çalışmaktır. Allah yolunuzu ve bahtınızı açık etsin.”

ÖĞRENCİLERE TABLET HEDİYE
Törende öğrenciler hazırladıkları birbirinden güzel gösterilerle davetlilere coşkulu bir gece yaşatırken, modern dans gösterisi yoğun alkış aldı. Hüseyin Cahit Kayan, liseden birinci, ikinci ve üçüncülükle mezun olanlara tablet hediye etti. Okul Müdürü Kuntay Yetkin, eğitime destekleri nedeniyle ATB Yönetimine teşekkür ederken, Kayan`a plaket sundu. Okul birincileri yaş kütüğüne çivi çakarken, mezuniyet andı, bayrak devir teslim törenin ardından mezuniyet belgelerini alan öğrenciler keplerini havaya fırlatarak kutlama yaptı. Törenin ardından öğrenciler, arkadaşları ve aileleriyle bol bol fotoğraf çektirdi.