21/02/2024
Haberler

BORSA LİSESİ 18’İNCİ MEZUNLARINI VERDİ

Antalya Ticaret Borsası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 18’inci mezunlarını verdi. Çağlayan Spor Salonu’nda yapılan mezuniyet törenine Antalya Ticaret Borsası Başkan Yardımcısı Halil Bülbül, Muratpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil Ünal, Milli Eğitim Şube Müdürü Orhan Özbek, Muratpaşa Belediyesi Bilgi İşlemi Müdürü İsa Güzel, Eğitim- İş Antalya Şube Başkanı Fatin İltar, Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Mustafa Çoban, Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Oğuz Öztürk, Antalya Ticaret Borsası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Kuntay Yetkin’in yanı sıra çok sayıda davetli ile öğrencilerin aileleri katıldı. Protokol üyeleri, öğrencilerin yıl boyu yaptığı resimlerin bulunduğu sergiyi açarak tören alanına geçti.
Antalya Ticaret Borsası Başkan Yardımcısı Halil Bülbül, törende yaptığı konuşmada 357 öğrencinin hayata atıldığını belirterek, mezun olan öğrencileri tebrik etti. Öğrencilere kendilerini iyi yetiştirmelerini isteyen Bülbül, “İnsanların en değerlisi insanlara ve memleketlerine hizmet eden ya da yatırım yapanlardır. Hizmetlerin en değerlisi ise şüphesiz ki eğitmek ve öğretmektir. Yatırımlar içerisinde en kıymetli olanı eğitime yapılan yatırımlardır” diye konuştu.

BORSA’DAN BİRİNCİLERE TABLET
Genç nüfusa sahip Türkiye’nin donanımlı gençlere ihtiyacı olduğunu vurgulayan Bülbül, “Kıymetli öğretmenlerimiz sayesinde sizlerin iyi eğitim aldığınıza inanıyoruz” dedi. Öğrencilere önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan gitmelerini tavsiye eden Bülbül, çağdaş medeniyetler seviyesine ancak çalışarak ulaşabileceğimizi vurguladı. ATB Başkan Yardımcısı Halil Bülbül okul birincilerine tablet armağan ederken, dereceleri tebrik etti. Okul Müdürü Kuntay Yetkin, Halil Bülbül’e plaket sunarken, her zaman eğitime destek olan Antalya Ticaret Borsası yönetimine teşekkür etti.
Atatürk’ün Gençliğe Hitabesini okuyan öğrenciler ayakta alkışlandı. Okul birincilerinin yaş kütüğüne çivi çaktığı tören, şenlik havasında geçti. Mezuniyet andı, bayrak devir teslim töreninin ardından öğrenciler mezuniyet bölgelerini alarak keplerini havaya fırlattı.