27/02/2024
Haberler

Borsa, Kıbrıslı konukları ağırladı

Tarım İl Müdürlüğü Bitki Koruma Şube Müdürü Mehmet Şen’in rehberlik ettiği heyeti temsilen konuşan Savaş Meteoğlu, Antalya’ya sektörlerinde öncü kuruluşların yaptığı çalışmalarla ilgili bilgi almak üzere geldiklerini ifade etti. Meteoğlu, bilgi sahibi olacakları pozitif deneyimleri kendi ülkelerinde de yaşama geçireceklerini dile getirdi. Borsa Başkanı Ali Çandır, Meclis Başkanı Hüseyin Cahit Kayan, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Köseoğlu ve Musahip Üye Cüneyt Doğan tarafından karşılanan konuk heyete öncelikli olarak Antalya Ticaret Borsası’nın kuruluşu, görevleri ve yaptığı çalışmalara ilişkin bir sunu yapıldı.

Yapılan sununun ardından Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, Borsa olarak ortaya koymayı düşündükleri çalışmalar hakkında Kuzey Kıbrıs heyetini bilgilendirdi. Öncelikli olarak üye sayısı ile tescil miktarını arttırmayı hedeflediklerini dile getiren ATB Başkanı Çandır, hizmet etmek dışında hiçbir düşünce ve kaygılarının olmadığının altını çizdi.

4 yıllık stratejik plana

Yeni göreve gelen bir yönetim olarak geçtiğimiz hafta gelecek dört yıla yönelik olarak stratejik plan hazırladıklarını belirten Borsa Başkanı, ‘yönetişimin’ yani yönetimde yetki paylaşımına dayalı şeffaflığın çağdaş kurumlar için ne kadar yaşamsal olduğunun farkında olduklarını, birlikte hareket etme kültürü içerisinde sektör bir çok engeli aşacaklarına inandıklarını ifade etti.