04/03/2024
Haberler

BAŞKAN ÇANDIR`DAN 23 NİSAN MESAJI: “BAĞIMSIZLIK RUHUYLA İZİNDEYİZ”

 Antalya Ticaret Borsası (ATB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 101’inci Kuruluş Yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı. Çandır, mesajında şunları kaydetti:

“Dünyaya örnek olan kurtuluş mücadelesi devam ederken Türk milletinin iradesini ortaya koyan Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” diyerek Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni kurdu. Aldığı kararlarla kurtuluş mücadelesinin kaderini belirleyen Türkiye Büyük Millet Meclisi, bağımsızlığımıza giden yolda rehberimiz oldu.

Ata’mız, Meclis’in açıldığı 23 Nisan’ı geleceğimiz olan çocuklara bayram olarak armağan ederken, çocuklara olan sevgisi ve güvenini ortaya koydu. Türk milleti olarak, Ata’mızın bize emanet ettiği Cumhuriyetin ilke ve devrimlerine sonsuza kadar sahip çıkacak, çağdaşlaşma yolunda ilerlemek için canla başla çalışacağız. Atam, bağımsızlık ruhuyla izindeyiz.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, bizlere ülkemizi çağdaş değerlerle armağan eden Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, vatanımız için canını feda etmiş tüm kahramanlarımızı saygı, minnet ve rahmetle anıyorum. Yurttaşlarımızı, pandemi nedeniyle bu yıl da evlerimizde karşılayacağımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı coşkuyla kutlamaya davet ediyorum.”