21/02/2024
Haberler

BAŞKAN ÇANDIR’DAN 15 TEMMUZ MESAJI

Antalya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Ali Çandır, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. 15 Temmuz 2016’da hain darbe girişimiyle karşı karşıya kalan Türk milletinin demokrasi sınavından başarıyla geçtiğini kaydeden Çandır, “Hiçbir güç milletin iradesinin üzerinde değildir” dedi. Çandır, mesajında şunları kaydetti:

“Türk milleti, 15 Temmuz 2016’da geleceğini hedef alan hain darbe girişimiyle karşı karşıya kaldı. Halkımız kendi iradesi dışında başka hiçbir iradeyi kabul etmeyeceğini ve demokrasiye bağlı kalacağını cesaretle gösterdi. Türk milleti, demokrasi sınavından başarıyla geçti. Hiçbir güç milletin iradesinin üzerinde değildir.

Hukukun üstünlüğü, özgürlük ve laik ilkelerden taviz vermeden demokrasinin kurumsallaşması için daha çok çaba sarf edeceğiz. Demokrasisi güçlü, ekonomisi sürdürülebilir, istikrarlı bir ülke olarak birlik ve beraberlik içerisinde yaşama irademiz vardır. Bunun için birlikte çalışacağız.

15 Temmuz’un yıldönümünde başta önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum.”