27/02/2024
Haberler

BAŞKAN ÇANDIR’DAN 10 KASIM MESAJI

Antalya Ticaret Borsası (ATB), Antalya Tarım Konseyi (ATAK) Başkanı Ali Çandır, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkan Ali Çandır mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bir milletin varoluş mücadelesinin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bundan 84 yıl önce ebediyete uğurladık. Mustafa Kemal Atatürk, akıldır, ilimdir, bilimdir, vizyondur. Sadece iyi bir asker değil, iyi bir devlet adamıdır. Bir milletin hem bağımsızlığına önder olan hem çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşması için ışık olan liderdir. O, gelecek kuşaklar için sağlam temeller atan bir kahramandır.

Fikirleri ve eserlerinin değerini her geçen gün daha fazla anlıyoruz. İlke ve devrimleriyle yolumuzu aydınlatan Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği hedeflere daha çok çalışarak, daha çok üreterek ulaşabileceğimizi biliyoruz. Açtığı yolda, gösterdiği hedeflere yılmadan yürüyeceğiz.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, çağdaş Türkiye’nin mimarı Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete uğurlayışımızın 84’üncü yıldönümünde, saygı, minnet ve özlemle anıyorum. Ruhu şad olsun.”