27/02/2024
Haberler

BAGEV olağan genel kurulu yapıldı

BAGEV Mütevelli Heyet Toplantısı ATB’de gerçekleştirildi. Toplantıda Vakıf’ın 2009 yılı faaliyetleri değerlendirilirken, 2010 bütçesi ve yıl içerisindeki hedefleri paylaşıldı.

Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (BAGEV) 2010 yılı Mütevelli Heyet Toplantısı Antalya Ticaret Borsası’nda (ATB) yapıldı. Toplantıya, BAGEV kapsamındaki Antalya, Isparta, Burdur illeri ve bağlı ilçeler ile Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesi Ticaret ve Sanayi Odaları ve Ticaret Borsalarından temsilciler katıldı.

Mütevelli Heyetin Divan Başkanlığı’nı Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Genel Sekreter Yardımcısı Cemal Öcal, yardımcılığını ise Teknokent Müdürü İsmail Kasap yaptı.

“Genel sekreter profili hakkındaki beklentimiz yükselmiştir”

BAGEV Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, Vakıf’ın 2009 yılı Faaliyet Raporu okudu ve çalışmaları hakkında bilgi verdi. Ali Çandır, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’na halen Genel Sekreter atanmamasının sorun teşkil ettiğini ifade ederek, “BAGEV olarak, Batı Akdeniz’de Bölgesel Kalkınma Ajansı’nın kurulmasını çok istedik. Ajansın performansı açısından genel sekreter atanmasının bir an önce yapılmasını istemiştik. Kurumsal yapının oluşmamasından dolayı 3,5 milyon TL’lik bütçemizin geri gitme riski bulunuyor. Bu olay en başta, bizi ve vakfımızı üzer. Hepimizi hayal kırıklığına uğratır. Burada söz etmem gereken bir diğer risk de genel sekreter profiliyle ilgilidir. Bölgesel gelişme konularındaki çalışmaları, eğitimi, birikimi ve deneyimiyle tüm bölgemizin ve vakfımızın yakından tanıdığı Süleyman Demirel Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Dulupçu’nun genel sekreter olarak atanmaması bizi üzmüştür. Diğer taraftan Sayın Dulupçu uygun görülmeyip, atanmadığına göre; genel sekrteter olarak atanacak kişinin, bölgesel gelişme konusundaki profili hakkında daha yüksek beklenti içerisinde olduğumuzu da bildirmek isterim.”

Toplantıda Denetim Kurulu Raporu okundu ve Yönetim Kurulu tarafından onaylandı. Daha sonra Vakıf’ın 2010 yılı tahmini bütçesi görüşülerek, kabul edildi.