27/02/2024
Haberler

ATB’den üniversiteye ortaklık teklifi

Antalya Ticaret Borsası (ATB), 20 yıllığına kiraladığı ve işletilmesi için şirket kurmaya hazırlandığı Vakıf Zeytinliği’yle ilgili ziyaretlerini sürdürüyor.  ATB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, ATB Meclis Başkanı Hüseyin Cahit Kayan ile yönetim kurulu üyesi Cüneyt Doğan, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe’yi makamında ziyaret etti.

Kurtcephe’ye Vakıf Zeytinliği hakkında bilgi veren Ali Çandır, Vakıf Zeytinliği’ni işletecek şirketin kuruluş sözleşmesini sundu. Ali Çandır, üniversitenin şehrin en önemli dinamiklerinden biri olduğunu belirterek, zeytinlik için kurulacak şirkete üniversitenin de ortak olmasını istediklerini söyledi. Çandır, zeytinlik için kurum ve kuruluşların bir araya gelmesinin kent için önemli bir sinerji oluşturacağını ve model bir birliktelik olacağını kaydederken, zeytinlikle ilgili yapılacak projelerde üniversiteden de yararlanılabileceğini kaydetti. Çandır, şirket sözleşmene üniversitenin katkısını beklediklerini belirterek, “Çevreci yanı ağır basan, sosyal yönü olana bir projenin Vakıf Zeytinliği’nde hayata geçirilmesi gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

Şirket sözleşmesini alan Rektör İsrafil Kurtcephe, sözleşmeyi inceleyeceğini ve yönetimine sunacağını kaydetti. Şirket sözleşmesine üniversite olarak katkı sağlayabileceklerini belirten Kurtcephe, zeytinlik için yapılacak çalışmalarla ilgilendiğini kaydetti.