04/03/2024
Haberler

ATB’den turizmcilere ortaklık teklifi

Antalya Ticaret Borsası (ATB), 20 yıllığına kiraladığı ve işletilmesi için şirket kurmaya hazırlandığı Vakıf Zeytinliği’yle ilgili ziyaretlerini sürdürüyor. ATB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, ATB Meclis Başkanı Hüseyin Cahit Kayan ve yönetim kurulu üyeleri İbrahim Köseoğlu, Cüneyt Doğan ile Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Volkan Şimşek’i ziyaret etti.

Şimşek’e Vakıf Zeytinliği’ni işletecek şirketin kuruluş sözleşmesini veren Çandır, şirketin içerisinde turizmcileri de görmek istediklerini kaydetti. Vakıf Zeytinliği’yle ilgili Volkan Şimşek’e bilgi veren Çandır, çok geniş alana sahip ve kent merkezinde bulunan alanın turizm faaliyetleri için de kullanabileceğini söyledi. Çandır, kentin akciğeri konumundaki bu alanın korunmasından yana olduklarını vurguladı.

Projenin parçası olmak bizi mutlu eder

POYD Başkanı Volkan Şimşek, Vakıf Çiftliği’nin Antalya’nın en önemli noktalarından biri olduğunu ve mükemmel bir yeşil dokuya sahip olduğunu belirterek, bu alanın bir kurumun değil, kurulacak şirket aracılığıyla yönetilmesinden yana olduklarını kaydetti. Bu alanın Antalya’ya yakışır bir şekilde değerlendirilmesi gerektiğini vurgulayan Şimşek, “Bölge Antalya’nın dokusuna, doğasına uygun yapılandırılırsa Antalyalıların ve turistlerin kullanacağı keyifli alan haline gelebilir. Burası turizmcinin tur otobüslerinin uğrayacağı merkez haline getirilebilir. Böyle bir projeye ATB’nin turizmcileri de ortak etme teklifi bizi mutlu etti. Bu konuda turizmciler olarak desteğimizi vereceğimizi bildiriyoruz” diye konuştu. Hazırlanan şirket sözleşmesini inceleyeceklerini ve yönetimde karar vereceklerini kaydeden Şimşek, “Projenin parçası olmak bizi mutlu eder. Vakıf Zeytinliği’ndeki dokunun bozulmaması ve orada gereksiz yapılaşmanın olmaması, Antalya’nın ciğeri konumundaki bu alanın korunmasından yanayız” dedi.