18/05/2024
Haberler

ATB’den Konyaaltı Belediyesi’ne ortaklık teklifi

Antalya Ticaret Borsası (ATB), 20 yıllığına kiraladığı Antalya’nın kent merkezindeki en büyük yeşil alanı Vakıf Zeytinliği’yle ilgili şirket kurma çalışmasını sürdürüyor. ATB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, yönetim kurulu üyeleri Halil Bülbül, Mahmut Alpagot ve Genel Sekreter Ahmet Köksalan ile Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i makamında ziyaret etti.

Vakıf Zeytinliği’ni işletecek şirket sözleşmesini Böcek’e veren Çandır, Konyaaltı Belediyesi’ne ortaklık teklifinde bulundu. Zeytinlikle ilgili Böcek’i bilgilendiren Çandır, zeytinliği Antalya’ya kazandırmak istediklerini belirterek, şirketi kurduktan sonra ilgili kurum ve kuruluşların katkılarıyla zeytinlikle ilgili projenin hazırlanacağını söyledi.

Muhittin Böcek ise, Vakıf Zeytinliği’nin Antalya’ya kazandırılması gerektiğini belirterek, şirketleşme çalışmalarına destek verdiğini kaydetti. Sözleşmeyi inceleyeceğini söyleyen Böcek, yeşil alan olarak korunması gereken bölgenin kentin beklentilerine cevap verecek hale getirilmesi gerektiğini vurguladı.