04/03/2024
Haberler

ATB YENİ DÖNEMİN İLK MECLİSİNİ TOPLADI

Antalya Ticaret Borsası (ATB), organ seçimlerinin ardından yeni dönemin ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi. ATB Meclisi, Meclisin en yaşlı üyesi Yusuf Karasu’nun başkanlığında toplandı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan Meclis’te Yusuf Karasu, ATB meclisinin hayırlı olmasını dilerken, Antalya ekonomisi için güzel yapacağına inandığını söyledi. Meclis başkanı ve başkanlık divanı seçiminin yapıldığı mecliste, Erdoğan Ekinci ATB meclis başkanı olarak seçildi. Meclis başkan yardımcılıklarına Abdullah İnan ile Murat Köseoğlu seçilirken, Tuncay Özden katip üye oldu. Mecliste, hesapları inceleme komisyonuna Hakkı Ergin Civan, Ragıp Gök, Sedat Ekici seçildi.

MECLİS BAŞKANI ERDOĞAN EKİNCİ
ATB Meclis Başkanı Erdoğan Ekinci, Meclis üyelerine teşekkür ederek konuşmasına başladı. 98 yıldır başarılı bir biçimde yönetilen Borsa’nın önümüzdeki 4 yıl boyunca yoğun bir çalışma içine gireceğini kaydeden Erdoğan Ekinci, “Sektörümüz, ticaretimiz ve kentimizin gelişimine katkıda bulunacak olan yönetim kurulumuz, meclisimiz, meslek komitelerimiz ve disiplin kurulumuzun belirlenmesi için oy kullanan tüm üyelerimize teşekkür ediyorum. Yeni dönemimizin başlangıcında, hepimize görevlerimizde üstün başarılar dilerim. Bu vesileyle, Borsamız Meclisinde bugüne kadar görev yapmış üyelerimizi saygıyla anıyor, vefat etmiş olanlara rahmet diliyorum” diye konuştu.

Birlik ve beraberlik mesajı veren Meclis Başkanı Ekinci, “Görevde olduğumuz dönem boyunca Borsamıza halel getirmeden çalışacağımıza olan inancım ve güvenim tamdır. Meclisimizin divanına seçilmiş olan başkan yardımcılarım ve katip üyemizle birlikte toplantılarımızın zamanında ve düzenli yapılması için çalışacağız. Arkadaşlarımıza görevlerinde şahsım ve sizler adına ayrıca başarılar diliyorum. Borsamız Meclisinin ve yönetiminin bu dönemde yapacağı hizmetlerin, birlik ve beraberlik içerisinde yapılmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

ÜYELERE TEŞEKKÜR
Antalya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, seçimlerin, Antalya Ticaret Borsası’nın bir asra yaklaşan kurum birikimi, köklü geleneği ve görgüsüne yakışır bir şekilde tamamlandığını belirtti. Seçim sürecinde demokratik hakkını kullanarak, sandık başına giden, oy kullanan tüm üyelere teşekkür eden Çandır, “Üyelerimizin teveccühü ve güveniyle 2018-2022 dönemi için seçilen Yönetim Kurulu, Meclis, Meslek Komiteleri ve Disiplin Kurulu görevlerimizde hepimize başarılar diliyorum. Yeni dönemin hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

Geçici olarak meclise başkanlık eden Yusuf Karasu’ya teşekkür eden Çandır, yeni meclis başkanı ve başkanlık divanı üyelerine başarılar diledi. Çandır, “Başkanlık görevine şahsımı üçüncü kez seçen sizlere, yönetim kurulu üyelerine, Borsa organlarında görev alan tüm üyelerimize şükranlarımı sunuyorum. Birlikte çalışmaktan mutluluk duyduğum Borsa personelimize de ayrıca teşekkür ediyorum” diye konuştu.

ANTALYA İÇİN KAFA YORUYORUZ
Görevde oldukları dönemde Antalya’nın tarımsal üretimi ve tarımsal ticaretinin gelişmesine katkı sağladıklarını vurgulayan Çandır, şunları kaydetti:

“Memleketimizin taşına, toprağına, suyuna, havasına ve nihayet tarımına sahip çıkmaya ve geliştirmeye odaklandık. Kentin geleceği üzerine kafa yorduk, üzerimize vazife edindiğimiz tüm işlerde yönetim kurulumuzla birlikte elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. Çalışmalarımızda Borsamız kurumsal kimliğini hep ön planda tuttuk. Birlikte hareket etmenin gücüne inandık, ortak akılla çalıştık. Kurumsal görüşlerimizi paylaşırken yapıcı olmaya özen gösterdik. İnandığımız doğruları kurum kimliğine yakışır bir şekilde ifade ettik, eleştirdiğimiz konulara çözüm önerisi getirdik. Ne mutlu bizlere ki sözlerimiz karşılık buldu.”

FARK YARATICI PROJELERLE DEVAM
Yeni dönemde de birlikte hareket etme kültürüyle çalışacaklarını bildiren ATB Başkanı Çandır, “Üyelerimizden aldığımız güçle sektörümüz, kentimiz ve ülkemiz için birlikte daha fazla çalışıp, daha fazla üreteceğiz. Kentimizin gelişmesine katkı verecek ekonomik faaliyetlerimizin yanı sıra; eğitim, kültür, bilim ve sağlık gibi alanların geliştirilmesi için de çalışacağız. Fark yaratıcı projelerimizle Antalya ekonomisi için, ülkemiz ekonomisi için TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’nun liderliğinde birlikte çalışacağız” diye konuştu.

VEDA EDENLERE TEŞEKKÜR PLAKETİ
Yeni dönemde meclise veda eden üyelere özverili çalışmaları nedeniyle teşekkür eden Çandır, iki dönem Meclis Başkanlığını yürüten Hüseyin Cahit Kayan’a ayrıca teşekkürlerini sundu. Meclis’te yeni görev alan üyelere “hoş geldiniz” diye seslenen Çandır, “Birlikte güzel çalışmalara imza atacağımıza inanıyorum. Geçmiş dönemlerde Borsamızda görev alan tüm üyelerimize teşekkür ediyor, aramızdan ayrılanları saygıyla anıyorum. Yeni dönemin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Mecliste geçen dönem görev alan Mustafa Çetin, Fatih Ekinci, İbrahim Köseoğlu, Osman Yardımcı, Necmi Alpagot, Veli Karasu, İbrahim Yılmaz’a plaket takdim eden Meclis Başkanı Erdoğan Ekinci ve Ali Çandır, hepsine ayrı ayrı teşekkür etti. Çandır, 2 dönem meclis başkanlığını görevini yürüten Hüseyin Cahit Kayan’a da teşekkür plaketi sunarken, fotoğraf albümü armağan etti. Kayan, ATB Meclisi’ne yeni dönemde başarılar dilerken, Çandır’a nezaketi nedeniyle teşekkür etti. Kayan, ATB’nin kent için iyi çalışmalara imza attığını belirterek, çalışmalarda her türlü desteği vermeye hazır olduğunu ifade etti.

Meclis öncesinde toplanan 7 meslek komitesi ve disiplin kurulu görev dağılımı yaptı.

BÜLBÜL BAŞKAN YARDIMCISI
Seçimin ardından Antalya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu, Ali Çandır’ın başkanlığında ilk defa toplandı. Toplantıda, başkan yardımcılığına Halil Bülbül, Sayman Üyeliğe Cüneyt Doğan seçildi.