27/02/2024
Haberler

ATB, Tuta Absoluta raporunu Vali’ye sundu

Antalya Ticaret Borsası (ATB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, Antalya Valisi Dr. Ahmet Altıparmak’a yeni görevinde başarılar dilerken, hayırlı olsun temennisinde bulundu. Ali Çandır, domates güvesi olarak da bilinen Tuta Absoluta ile mücadele konusunda hazırladıkları raporu Antalya Valisi Dr. Ahmet Altıparmak’a  sundu.

ATB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, ATB Meclis Başkanı Hüseyin Cahit Kayan, ATB yönetim kurulu üyeleri İbrahim Köseoğlu, Ata Sönmez, Mahmut Alpagot, Halil Bülbül, Cüneyt Doğan ile ATB Genel Sekreteri Ahmet Köksalan, Vali Ahmet Altıparmak’ı makamında ziyaret etti.

Vali Altıparmak’a ATB ve BAGEV’in çalışmaları hakkında bilgi veren Çandır, domates güvesi olarak bilinen Tuta Absoluta ile mücadele konusunda hazırladıkları raporu Vali’ye sundu. Antalya’nın tarımıyla ilgili görüşlerini paylaşan Çandır, hububat çalışma grubu, tıbbi aromatik bitkiler ve Vakıf Zeytinliği’yle ilgili yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Vali Altıparmak ise ATB yönetiminin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirirken, ziyaretinden dolayı yönetime teşekkür etti.