21/02/2024
Haberler

ATB meclisinden YÖREX´e tam destek

Antalya Ticaret Borsası (ATB) Nisan ayı olağan meclis toplantısı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır başkanlığında toplandı. Meclisin açılışında konuşan Ali Çandır, meclis üyelerine 28 Nisan -1 Mayıs 2010 tarihleri arasında Antalya Expo Center’da düzenlenecek 1. Yöresel Ürünler Fuarı’nın son durumu hakkında bilgi verdi. YÖREX’e küçük bir fuar organizasyonu olarak başladıklarını ancak kısa sürede ulusal düzeye taşındığını belirten Çandır, “Böyle bir organizasyonu Meclisimizden destek ve güç alarak düzenliyoruz” dedi. Fuarda Antalya ile ilgili nelerin yapılabileceğini meclis üyelerine soran ve öneri isteyen Çandır, “Fuarda Antalya’yı en güzel şekilde teşhir etmeliyiz” dedi. Fuara 81 ilden 47 ilin kesin katılacağını, diğer illerle görüşmelerin devam ettiğini kaydeden Çandır, “Katılmayan illerin ya borsalarında ya denetim var ya da parasal problemleri var. Fuarı daha etkin ve kalıcı hale getirebilmek için sizden öneriler bekliyorum” diye konuştu. Çandır, fuara TOBB Genel Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılacağını belirtti. Çandır, daha sonra meclis üyelerinin fuarla ilgili öneri ve dileklerini dinledi.

ATB Meclis Üyesi Veli Karasu, “Çok iyi bir organizasyon yaptınız, hepimiz fuarı destekliyoruz” derken, ATB Meclis Üyesi İlhami Kaplan, “Yapılan son derece güzel bir organizasyon, elinize sağlık. Böyle bir fuarı düşünüp hayata geçirenleri kutluyorum” dedi. ATB Meclis Üyesi Ergin Civan, fuarın ‘yaratıcı’ bir organizasyon olduğunu belirterek, “Daha önce böyle bir fuar duymamıştım. Yöresel değerlerin markalaşmasını sağlamak anlamında fuarın önem taşıyacağını düşünüyorum, ileriye yönelik planlamalar da bu çerçevede yapılmalı” açıklamasında bulundu.

YÖREX Antalya, Türkiye için büyük şanstı

ATB Meclis Başkanı Hüseyin Cavit Kayan, Yöresel Ürünler Fuarı’nın iyi değerlendirilmesi gerektiğini belirterek, “YÖREX  Türkiye için büyük şanstır, Antalya için şanstır. İleride daha büyük bir organizasyona dönüşebilecek bir fuardır. Bütün üyelerimizin fuara desteğin bekliyoruz” dedi.

Kayan daha sonra, TOBB’a bağlı 365 oda ve borsanın yönetim kurulu başkanları ile meclis başkanlarının bir araya geldiği istihdam toplantısıyla ilgili meclis üyelerini bilgilendirirken, toplantıdan çıkan sonuç bildirgesini okudu.