04/03/2024
Haberler

ATB LİSESİNİN MEZUNİYET GURURU

Antalya Ticaret Borsası Ticaret Meslek Lisesi 14. dönem mezuniyet töreni, Antalya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, ATB Meclis Başkanı Hüseyin Cahit Kayan, ATB Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Ersan, ATB Meclis Üyesi Ragıp Gök, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti. Törende öğrencilere seslenen ATB Başkanı Ali Çandır, mezuniyet törenlerinin kendisini en mutlu eden programlar olduğunu söyledi. Çandır, “Gençliğin gözünde gördüğüm ışık, bu gönderden Türk Bayrağı nın inmeyeceği, Atatürk ilke ve devrimleriyle Cumhuriyete sahip çıkılacağının en güzel kanıtıdır. Bu nedenle mezuniyet törenleri beni çok mutlu ediyor” diye konuştu. Öğrencileri yetiştiren aileleri ve öğretmenlerine emekleri nedeniyle teşekkür eden Çandır, “Rekabetin çok yoğun olduğu hayat koşullarında gençlerimize şans ve başarı diliyorum” dedi.
ATB DEN ÖĞRENCİLERE TABLET
Antalya Ticaret Borsası, okulu dereceyle bitiren öğrencilere tablet bilgisayar hediye ederken, çocukları yetiştiren aile ve öğretmenlerine çiçek verdi. Okul Müdürü Cahit Öztürk de eğitime katkılarından dolayı ATB Başkanı Ali Çandır a teşekkür plaketi sundu.
Geleneksel hale gelen pilav ikramıyla başlayan törende, mezun olan öğrencilerin heyecanı gözlerinden okunuyordu. Atatürk ün Gençliği Hitabesi ve gençliğin Ata ya cevabının yer aldığı programda, “İl Göz Ağrısı Annem” adlı şiir dinletisi sunuldu. Katılımcılar, Bayrak Flama Teslim törenini ayakta alkışlayarak izledi. Yaş kütüğüne plaket çakma törenin ardından, mezunlara başarı belgesi verildi. Program kep atma töreniyle son buldu.