27/02/2024
Haberler

ATB HEYETİ DUBAİ TARIM HAYVANCILIK FUARI`NDA

Antalya Ticaret Borsası yönetimi, meclis üyeleri, komite üyelerinden oluşan heyet, Doğulu ve Batılı iş adamlarının buluşma noktası Dubai Agra Middle East (AgraMe) 2016 Tarım Hayvancılık Fuarı`nı ziyaret etti.
Antalya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, ATB Meclis Başkanı Hüseyin Cahit Kayan, ATB yönetim, meclis ve komite üyelerinden oluşan heyet, Dubai Uluslararası Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen Tarım ve Hayvancılık Fuarı Agra Middle East (AgraMe) 2016`ya katıldı. Doğu ve Batılı girişimcilerin buluştuğu fuarda, 40`tan fazla ülkeden 250’nin üzerinde katılımcı stant açtı.
Antalya Ticaret Borsası üyeleri, Dubai Fuarı`nda tarım, büyükbaş hayvancılık, kümes hayvancılığı, su kültürü, tarım makineleri, yem ve bahçe bitkileri firmalarıyla görüşmelerde bulunurken, yüz yüze görüşmeler yaparak üretim kapasiteleri, ithalat ve ihracat potansiyelleri hakkında bilgi aldı. Ayrıca karşılıklı iş birliği imkanları, potansiyel gözlemleme, ülke kıyaslamaları yapma fırsatı yakalayan ATB heyeti, modern tarım teknoloji ürünlerini inceledi. Fuar ziyareti sonrası, Ortadoğu ve Basra Körfezi bölgesinde sürekli gelişen, dünya çapında ticaret merkezi olan Dubai’de teknik incelemelerde bulunan heyet, ticari ve kültürel merkezlere de ziyaretler gerçekleştirdi.