27/02/2024
Haberler

ATB Gençlik Grubu, Kampüsten İşe projesini İstanbul’da anlatacak

Antalya Ticaret Borsası Gençlik Grubu, Kampüsten İşe Projesinin sonuçlarını paylaşmak üzere İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde yapılacak Tematik Gençlik Toplantılarının sonuncusuna katılacak.

Dünya Bankası’nın ‘Yaratıcı Fikirler Yarışması’nda fon alan kurumlara ve alanda yer alan sivil toplum kuruluşlarına yönelik hazırladığı Tematik Gençlik Toplantılarının sonuncusu 5 Haziran’da İstanbul’da yapılacak. Gençlerin istihdamı, engellerin istihdamı gibi konuların masaya yatırılıp, çözüm önerilerinin sunulduğu Tematik Gençlik Toplantılarında, ‘Yaratıcı Fikirler Yarışması’nda hibe almaya hak kazanan 20 proje arasına giren Kampüsten İşe Projesi gündeme gelecek.

Antalya Ticaret Borsası’nın sahipliğinde, Akdeniz Üniversitesi ve Dünya Bankası’nın desteğiyle ATB Gençlik Grubu tarafından uygulanmaya başlayan Kampüsten İşe Projesi ziraat fakültesi öğrencilerinin iş yaşamını tanımasını hedefliyor. Kampüsten İşe Projesini Bilgi Üniversitesi’nde Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi öğrencisi İsmail Ersin Arslan ile Murat Kutlu anlatacak. Yaklaşık 1 yıl önce başlatılan projenin hedefi, nasıl başlandığı, hangi aşamalar kaydedildiği, ne gibi sonuçlar elde edildiği hakkında katılımcılara bilgi verecek öğrenciler, Antalya Ticaret Borsası’nın projeyi nasıl hayata geçirdiğini de anlatacak.

Ersin Arslan, Gençlik Grubu’ndaki 30 arkadaşıyla Kampüsten İşe projesi sayesinde 11 aydır iş yaşamına ilişkin nasıl donanım kazanabilecekleri konusunda çalıştıklarını belirterek, “Bu proje ile Antalya’da iş yaşamı ile üniversite öğrenimini buluşturma şansı yakaladık. Özellikle yenilikçi staj sistemini hayata geçirerek ilki başardık. Proje Haziran ayının sonunda tamamlanacak. Bu süreçte elde ettiğimiz bilgi ve deneyimlerimizi paylaşmak üzere Bilgi Üniversitesi tarafından İstanbul’a davet edildik. Kampüsten İşe Projesini en iyi şekilde İstanbul’da anlatıp yaygınlaşmasını sağlamaya çalışacağız’’ diye konuştu.

Ersin Arslan, Kampüsten İşe Projesi’nin hayata geçmesinde büyük destek veren Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır ve yönetime teşekkür etti.