27/02/2024
Haberler

ATB’DEN AESOB’YA ZİYARET

Antalya Ticaret Borsası (ATB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, Meclis Başkanı Hüseyin Cahit Kayan ile birlikte göreve ikinci kez seçilen Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok u ziyaret etti. AESOB un Antalya için önemli bir kuruluş olduğuna dikkat çeken Çandır, Sevimçok a başarılar diledi. Kurumlar arası işbirliğinin önemini belirten Çandır, bu yıl 5 incisi yapılacak Yöresel ve Geleneksel Ürünler Fuarı nda AESOB u görmek istediklerini kaydetti.


KERMESLER ESNAFA ZARAR VERİYOR


AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok, ziyareti nedeniyle Ali Çandır a teşekkür etti. Kurumlar arası işbirliğine inandığını ifade eden Sevimçok, Yöresel Ürünler Fuarı nda da yer almak istediklerini bildirdi.
Antalya da ticaretin önemine dikkat çeken Abdullah Sevimçok, esnafın en önemli sorunlarından birinin sergi ve ürün tanıtım günleri adı altında yapılan organizasyonlar olduğuna dikkat çekti. Özellikle okulların kapanma dönemlerinde sayısı artan kermes türü etkinliklerin hem gıda güvenliği açısından hem ekonomik açıdan esnafa zarar verdiğini belirten Sevimçok, “Bu etkinlikler mutlaka belli kurallarla yapılmalı ve zaman sınırlaması konulmalı” dedi. Sevimçok, bu konuda yerel yönetimlere büyük görev düştüğünü kaydetti.
Gıda güvenliğine uygun olmayan ürünlerin satıldığı sergi ve ürün tanıtım günleri adı altında yapılan organizasyonların esnafa büyük zarar verdiğini kaydeden Ali Çandır da bu organizasyonların belli kurallar çerçevesinde yapılması ve denetlenmesi gerektiğini vurguladı.