04/03/2024
Haberler

ATB BAŞKANI ÇANDIR’DAN YENİ YIL MESAJI

Antalya Ticaret Borsası (ATB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, yeni yıl nedeniyle mesaj yayınladı. Pandeminin etkilerinin devam ettiği ve ekonomik zorlukların yaşandığı bir yıl geçirdiklerini kaydeden Çandır, “2021 yılını da koronavirüsün yükünü atlatmaya çalışmakla geçirdik. Antalya olarak salgının yükünü daha fazla ve derinden hissettik” dedi.

Bütün zorluklara rağmen iş dünyası olarak 2021 yılını çalışarak, üreterek, katma değer yaratarak, ihracatı artırarak geçirdiklerini söyleyen Çandır, bunu enflasyon yükü, dalgalı döviz kuruna rağmen yaptıklarını belirtti. 2022 yılının umutların gerçeğe dönüştüğü yıl olmasını dileyen Başkan Çandır, mesajında şunları kaydetti:

“Büyüme hızı düşen dünya ekonomisi elbette bizi de etkiliyor. Genel olarak ekonominin daraldığı bir ortamda ülke olarak harekete geçmeliyiz. Yatırıma, üretime odaklanmalıyız. Veriler 2022’nin zorlu geçeceği noktasında ipuçları verse de iş dünyası olarak bizler gücümüzün yettiği kadar çalışmaya, üretmeye, ürettiğimizi paylaşmaya devam edeceğiz. Yeter ki desteklenelim. İş dünyası olarak önümüzü görebileceğimiz ekonomik kararların alınmasını bekliyoruz. 2022 üretime odaklandığımız, toplumun her kesimine yansıyacak ekonomik büyümeyi yakalayacağımız bir yıl olmasını diliyorum. Aldığımız kararlar ve uygulamalarla yeni yıl umutların gerçeğe dönüşeceği bir yıl olsun.

2022 yılının sağlık, barış, huzur, güven, bereket getirmesini diliyor, herkesin yeni yılını kutluyorum.”