04/03/2024
Haberler

ATB BAŞKANI ÇANDIR’DAN YENİ YIL MESAJI

Antalya Ticaret Borsası(ATB), Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (BAGEV) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, yeni yıl nedeniyle mesaj yayımladı. Ekonomide bir önceki yıla göre daha iyi bir yılı geride bıraktıklarını kaydeden Başkan Çandır, 2017’nin iş dünyasının direncini koruduğu bir yıl olduğunu bildirdi. 2018’in üretim ve istihdamda atılım yılı olmasını dileyen Çandır, şunları kaydetti:

“2017 yılını günahıyla sevabıyla geride bıraktık. Yeni yıla yeni umutlarla giriyoruz. Mevcut potansiyelimizle daha fazla üretmek, ekonomimizi daha fazla büyütmek, ülke olarak zenginleşmek istiyoruz. Demokrasi ve barış ortamı bizim vazgeçilmezimiz. Yapılacak düzenlemelerin toplumsal uzlaşı ile sağlandığı bir ülke en büyük arzumuz. 2018 tarımda seferberliğin başladığı, genel büyümeden tarımın daha fazla pay aldığı bir yıl olmalı. İş dünyasının geleceğe yönelik iyimser beklentileri, atılacak adımlarla daha da güçlenecektir.

2018 yılı toplumsal gerilimlerin azaldığı, ekonomiye odaklandığımız bir yıl olsun. Bu duygularla yeni yılın tüm insanlığa sağlık, mutluluk ve bereket getirmesini diliyorum.”