18/05/2024
Haberler

ATB BAŞKANI ÇANDIR’DAN YENİ YIL MESAJI

Antalya Ticaret Borsası, Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır’ın yeni yıl mesajı:

“2016 yılını acılarla, üzüntülerle geride bıraktık. 2016 yılı hem insanlık adına, hem ekonomi adına umut ettiğimiz gibi bir yıl olmadı. Terörün ve savaşın yok ettiği canlar içimizde büyük bir yara olarak kalırken, ekonomik büyüme performansımız potansiyelimizin altında gerçekleşti.
2016 yılı hepimiz için zorlu geçse de artık bitmiş bir yıldır. Yeni yıl yeni umutlar demek. 2017 yılının 2016’dan daha iyi geçmesini sağlamak için daha fazla aklıselime, bilgiye, mantığa, sorgulamaya ve gerçekçi yaklaşımlara ihtiyacımız var.
2017 yılı dayanma gücümüzü kaybetmemeye çalışacağımız bir yıl olmalı. 2017 yılında iş dünyasının temel stratejisi, öncelikli olarak küçülmeyi önlemek, istihdam kayıplarının önüne geçmek ve direnci koruma yönünde olmalı. Tüm yaşadıklarımızdan çıkardığımız derslerle umudumuzu taze tutup ve daha fazla üretim, daha fazla istihdam ve daha fazla çalışmaya odaklanmalıyız.
2017’de evrensel hukuk, bilimsel eğitim ve çağdaş yaşam koşullarını sağlamak önceliğimiz olmalı. 2017’nin uzunca bir süredir vazgeçtiğimiz ekonomi alanındaki yapısal reformların uygulanmaya başlandığı bir yıl olması hepimizin ortak arzusu. 2017 yılının iş dünyasına, insanlarımıza, dünyaya barış, huzur ve bereket getirmesini diliyorum.”