18/05/2024
Haberler

ATB BAŞKANI ÇANDIR’DAN 23 NİSAN MESAJI

Antalya Ticaret Borsası (ATB) ve Antalya Tarım Konseyi (ATAK) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 102’inci Kuruluş Yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı. Çandır, mesajında şunları kaydetti:

“Dünya lideri Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde başlatılan kurtuluş mücadelesi, Türk milletini bağımsızlığa götüren yolun önünü açtı. Ata’mız, bir yandan yurdun bağımsızlığı için milletiyle savaşırken, diğer yandan milletin iradesini yansıtacak Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni açtı.

Milletin egemenliğine inanan Ata’mız, Meclis’in açıldığı 23 Nisan’ı geleceğimiz olan çocuklarımıza armağan etti. Evrensel değerlerle yetiştireceğimiz çocukların, Ata’mızın bizlere emanet ettiği Cumhuriyetin ilke ve devrimlerine sonsuza kadar sahip çıkacağına inancım sonsuz.

Antalya Ticaret Borsası olarak, çocuklarımızın 23 Nisan heyecanına ortak olmak için kurumlar arası işbirliğiyle “23 Nisan Çocuk ve Tarım Çalıştayı” düzenliyoruz. Bu anlamlı günde çocuklarımıza, üretimin önemini anlatmak, tarımı sevdirmek, tarımla ilgili düşünce ve önerilerini almak üzere Tarım Konseyi, Tarım Orman Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğümüzle birlikte çocuklarımızı Zeytipark’ta bir araya getireceğiz. Çalıştayda, Atatürk’ün tarıma verdiği önem ve tarımsal üretimi geliştirmek için uygulamaya koyduğu çalışmaları da anlatacağız. Çalıştayın, çocuklarımızın tarımla ilgili farkındalığını artıracağına inanıyorum.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatanımız için canını feda etmiş tüm kahramanlarımızı saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.”