04/03/2024
Haberler

ATB BAŞKANI ALİ ÇANDIR`IN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

Antalya Ticaret Borsası(ATB), Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (BAGEV) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır`ın 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı:
30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da Başkomutan Gazi Mustafa Kemal komutasındaki kahraman ordumuzun kazandığı zafer, kazanılan bir muharebe olmakla kalmamış topraklarımızdaki işgali resmen sonlandırdığı gibi Cumhuriyetimizin de en sağlam temel taşlarından birisi olmuştur.
Son dönemde yaşadıklarımız bize vatan kavramının önemini bir kere daha hatırlatmaktadır. İçerisinde bulunduğumuz durum, şehit ve gazilerimizin kanlarıyla sulanmış bu topraklara renk, dil, din, ırk ayrımı yapmadan, ötekileştirmeden herkesin sahip çıkmasını zorunlu kılmaktadır. Hepimiz aynı gemideyiz. Tek vatan tek bayrak vurgusu bu anlamda önem kazanmaktadır. Milletimiz bir olma, diri olma azmini son yaşadığımız hain darbe girişiminde göstermiş içeriden ya da dışarıdan hainlere geçit vermeyeceğini bir kere daha dünyaya ilan etmiştir.
Büyük zaferin 94. yıl dönümünde Türk milletinin Zafer Bayramı’nı kutluyor, başta Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatan uğruna canını feda eden tüm şehit ve gazilerimizi minnet, rahmet ve şükranla anıyorum.”