04/03/2024
Haberler

ATB BAŞKANI ALİ ÇANDIR`DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Antalya Ticaret Borsası (ATB), Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (BAGEV) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır`ın Kurban Bayramı mesajı:

“Bayramlar, manevi duyguların üst seviyede yaşandığı en özel değerimizdir. Toplumsal birlik ve beraberliğin sağlandığı Bayramlar, kardeşlik, hoşgörü, empati duygularının da ön planda tutulduğu günlerdir. Kurban Bayramını milletçe kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ancak bölgemizdeki huzursuzluk ve çatışma ortamı Kurban Bayramı`nı bayram sevinciyle kutlamamızın önündeki en büyük engel. Yitirdiğimiz canlarımız nedeniyle bir tarafımız buruk. Umuyoruz, bölgemizdeki kara bulutlar bir an önce dağılır, kardeşin kardeşi katletmediği barış dolu günleri birlikte yaşarız.

Çatışma ortamının olduğu yerde insanlık olmaz, üretim olmaz, ekonomi olmaz. Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk`ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine çıkabilmemiz için hedefimiz, barışın sağlandığı ortamda daha çok çalışan, daha çok üreten, insanına daha fazla iş, aş sağlayan toplum yaratmak olmalıdır.

Çatışma ve kutuplaşma ortamının dağıldığı, barış dilini konuştuğumuz, ortak değerlerde buluştuğumuz, birbirimizi ötelemediğimiz, birlik ve beraberlik içerisinde yaşadığımız günlerin özlemiyle Antalyalılar, Türk Milleti ve İslam aleminin Kurban Bayramı`nı kutluyorum. Bayramın, barış ve huzura vesile olmasını diliyorum.”