21/02/2024
Haberler

ATB BAŞKANI ALİ ÇANDIR: GÜN MİLLETÇE DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKMA GÜNÜDÜR

Antalya Ticaret Borsası, Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır’ın darbe girişimi sonrası yaptığı açıklama şöyledir:

“Demokrasiye karşı yapılan her türlü girişim hukuksuzdur ve kabul edilemez, gün milletçe demokrasimize sahip çıkma günüdür. Millet iradesine karşı yapılmış olan darbe girişimi asla kabul edilemez. Hiçbir güç milletin kararının üzerinde değildir. Seçimle gelen iktidarların yine seçimle gitmesi demokrasi anlayışımızın temelini oluşturmaktadır. Halkımız kendi iradesi dışında başka hiçbir iradeyi kabul etmeyeceğini, tüm girişimlerin sonuçsuz kalacağını, darbecilere prim vermeyeceğini ve demokrasiye bağlı kalacağını kararlılık ve cesaretle göstermiştir. Türk milleti olarak her türlü darbe girişiminin karşısında, demokrasinin yanındayız. Biliyoruz ki tüm zorlukların içerisinden başarıyla çıkan milletimiz, bu zorluktan da başarılı bir biçimde çıkacaktır.

Vatandaşlarımızdan bu zor dönemde demokratik yönetim anlayışına sahip çıkmalarını, tepkilerini kimsenin oyununa gelmeden, taşkınlıklardan uzak durarak ve aklıselim bir biçimde sergilemelerini bekliyoruz.

Talihsiz olaylarda hayatını kaybeden şehitlerimize Allah`tan rahmet, şehitlerimizin kederli aileleri başta olmak üzere aziz milletimize sabır ve başsağlığı, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. Saygılarımla…”