04/03/2024
Haberler

ANTALYA`NIN HİKAYESİNİ KİLİME DOKUDULAR

Antalya`nın tarihi kentleri, endemik bitkileri, kaybolmaya yüz tutmuş çocuk oyunlarını kilime dokuyan Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümü öğrencileri, eserlerini sergilemeye hazırlanıyor.
Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümü`nden Tuba Ayhan ile Özlem Topuz, Antalya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır`ı ziyaret ederek, Antalya EXPO 2016 Çocuk ve Çiçek Konulu Projeye Yönelik Kilim Tasarımları Sergisi`ne davet etti. 4 Haziran`da başlayacak Kilim Tasarımları Sergisi`nin 20 Haziran`a kadar Kaleiçi`nde Alp Paşa Konağı`nda görülebileceğini bildiren Özlem Topuz, “Antalya`nın tarihi kentleri kaybolmaya yüz tutmuş çocuk oyunları, şakayık gibi bitkilerini ve endemik türlerini kilim tasarımları ve kilimlerimize yansıttık. Kilim tasarımları ile Antalya`nın hikayesini yaratmak istedik. Biz kilime her şeyin dokunabileceğini göstermek istiyoruz” diye konuştu. Antalya Ticaret Borsası Başkanı Çandır`a sanata verdiği destek nedeniyle teşekkür eden Topuz, Çandır`ı sergiye davet etti.
DEĞERLERİMİZ SANATLA YAŞATILMALI
Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümü öğrencilerine emekleri nedeniyle teşekkür ederken, Antalya`nın kültürünün, sanatının yaşatılmasının önemini vurguladı. Serginin Antalya, çiçek ve çocuk temasıyla düzenlenmesinin anlamlı olduğunu söyleyen Ali Çandır, “Antalya`da kaybolmaya yüz tutmuş çok fazla değerimiz var. Bunları sanatsal çalışmalarla geleceğe taşıdığınız için sizlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.