04/03/2024
Haberler

Antalya Valisi Ahmet Altıparmak’tan Expo’ya tam destek

Antalya Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, marka şehir olan Antalya’nın kazanımlarının ticari alanda değerlendirilmesi gerektiğini belirterek, 2016’da Antalya’da düzenlenecek Expo’nun bunun için iyi bir fırsat olduğunu söyledi. Altıparmak, Antalya’da iyi bir sinerji gördüğünü vurgularken, birlikte hareket edilebildiği ölçüde kentlerin atılıma geçebileceğini kaydetti.

Çiçek Festivali tertip komitesinde bulunan Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Osman Budak, Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır ile Antalya Kesme Çiçek İhracatçıları Birliği Başkanı Osman Bağdatlıoğlu Antalya Valisi Dr. Ahmet Altıparmak’ı makamında ziyaret ederek 29 Mayıs Cumartesi günü yapılacak Çiçek Festivali’ne davet etti. Vali Altıparmak’in ilk ziyaretçisi olan Budak, Çandır ve Bağdatlıoğlu “Hayırlı olsun” dileğinde bulunurken, 2016 yılında Antalya’da yapılacak ‘çiçek ve çocuk’ temalı Expo hakkında bilgi verdi.

Vali Ahmet Altıparmak, Çiçek Festivali’ne katılmayı çok istediğini ancak Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın Alanya programı nedeniyle katılamayacağını belirtirken, festivalin çiçeğin sevdirilmesine ve turizme katkı sağlayacağına inandığını kaydetti. Altıparmak, Expo ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldıktan sonra, Expo’nun kentlerin kaderini değiştiren organizasyon olduğuna dikkat çekti. Expo’nun yapılacağı yer konusunda kurumlarla birlikte karar vereceklerini, yapılacak çalışmaların kentin dinamikleriyle hayata geçirileceğini kaydeden Altıparmak, “Antalya’ya geldiğimde kurumlar arasında iyi bir iletişim olduğunu gördüm. Bu iletişime bizler de katkı sağlayacağız. Birlikte hareket ederek çok iyi işlere imza atılabilir” dedi. Altıparmak, Antalya’da iyi bir sinerji gördüğünü birlikte hareket edilebildiği ölçüde kentlerin atılıma geçebileceğini kaydetti. Antalya’nın marka bir kent olduğunu vurgulayan Altıparmak bunun ticari alanda değerlendirilmesi gerektiğini, bunun için de adımlar atılacağını kaydetti.