18/05/2024
Haberler

Antalya Ticaret Borsası Meclisi toplandı

Antalya Ticaret Borsası (ATB) Mayıs ayı Olağan Meclis Toplantısı, Meclis Başkanı Hüseyin Cahit Kayan başkanlığında ATB toplantı salonunda yapıldı. Toplantının açılışında konuşan Antalya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, ATB yönetiminin bir aylık çalışması hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi. Çandır, 29 Mayıs’ta düzenlenecek Çiçek Festivali programı hakkında meclis üyelerine bilgi verdi. Bu yılki Çiçek Festivali’nin konusunun ‘çiçek ve çocuk’ olduğunu belirten Çandır, festivalde çiçek şov yapılacağını, araçların çiçekle giydirileceğini ve kortej geçişi yapılacağını kaydetti. Çiçek Festivali’nin geleneksel haline geldiği kaydeden Ali Çandır, “Festivalle ilgili komite oluşturup, sponsorların desteğiyle festivali daha da geniş hale getirmek istiyoruz” dedi. Çandır, tüm meclis üyelerini festivale davet etti.

Meclis’ten Yörex’e tam not

28 Nisan- 1 Mayıs 2010 tarihleri arasında Expo Center’da yapılan Yöresel Ürünler Fuarı’yla ilgili meclis üyelerinin görüşlerini alan Ali Çandır, “Dışarıdan aldığımız izlenime göre Yöresel Ürünler Fuarı iyi geçti. Bir çok çevre tarafından fuarımız beğenildi. Umuyorum gelecek yıl fuar daha iyi olacak” dedi. Meclis Başkanı Hüseyin Cahit Kayan ile meclis üyeleri ilki olmasına rağmen Yöresel Ürünler Fuarı’nın başarılı geçtiğini belirterek, Başkan Ali Çandır ve fuara emeği geçenlere teşekkür etti. Meclis üyeleri önümüzdeki yıl düzenlenecek fuarın daha coşkulu geçmesi için destek sözü verdi.

Ali Çandır, TOBB 65. Genel Kurulu hakkında da meclis üyelerini bilgilendirdi.  TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, işsizlik sorunu ve ekonomik gelişmelerle ilgili üyeleri bilgilendirdiğini kaydeden Çandır, bağımsız yargı ve demokrasi konusundaki vurgularına dikkat çekti.

Daha sonra ATB meclis üyelerine yılbaşından bu yana her ay yaptırılan ekonomik beklenti anketi yaptırıldı.