18/05/2024
Haberler

ANTALYA HEYETİNDEN DİYARBAKIR ÇIKARMASI

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin, Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır ve beraberlerindeki heyet, TÜYAP Fuarcılık tarafından düzenlenen 2. Gurme Lezzet Fuarı’na katılmak üzere Diyarbakır’a gitti. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, ATSO Başkanı Davut Çetin, ATB Başkanı Ali Çandır, 2. Gurme Lezzet Fuarı’nın açılış törenine katıldı. Yöresel lezzetlerin sergilendiği fuarda, Antalya heyeti stantları gezerken, ürünler hakkında bilgi aldı. Malatya’nın onur konuğu olduğu Fuar’da çok sayıda il, yüzlerce lezzeti ziyaretçiyle buluşturdu.

DİYARBAKIR BORSA’YA ZİYARET
Antalya heyeti, Diyarbakır temasları çerçevesinde Diyarbakır Ticaret Borsası’nı ziyaret etti. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, ATSO Başkanı Davut Çetin, ATB Başkanı Ali Çandır ve beraberlerindeki heyeti, Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Engin Yeşil, yönetim kurulu ve meclis üyeleri ağırladı. DTB Başkanı Engin Yeşil, Antalya heyetine çalışmalarını anlatırken, kentin tarım ve hayvancılığı hakkında bilgi verdi. Yeşil, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya Ticaret Borsası ve Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’na Gurme Lezzet Fuarı’na katılımları nedeniyle teşekkür etti. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, iki il arasında iletişim ve ticaretin geliştirilmesinden yana olduklarını belirterek, bundan sonraki süreçte birlikte çok güzel işler yapacaklarını kaydetti. Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, misafirperverlikleri nedeniyle Yeşil’e teşekkür etti. DTB Başkanı Engin Yeşil, heyete Diyarbakır motifli tablo hediye ederken, ATB Başkanı Çandır, Başkan Böcek ve ATB Yönetim Kurulu Üyeleri Halil Bülbül ve Cüneyt Doğan’la birlikte Yeşil’e Aspendos Antik Tiyatrosu’nun tasvir edildiği plaket takdim etti.

DİYARBAKIR TSO’YA ZİYARET
Antalya heyeti daha sonra Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası’nı da ziyaret etti. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya Ticaret Odası Başkanı Davut Çetin, Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır ve beraberlerindeki heyet, Diyarbakır TSO Başkanı Mehmet Kaya, yönetim kurulu ve meclis üyeleri tarafından karşılandı. Oda’nın UNSESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Hevsel bahçeleri manzarasından etkilenen Antalya heyeti, burada toplu fotoğraf çektirdi. İkili ilin ticaretinin konuşulduğu ziyarette, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Kaya, ziyaretleri nedeniyle Antalya heyetine teşekkür etti. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Diyarbakır’ın ticaret hacminin genişliğine işaret ederken, misafirperverlikleri nedeniyle Kaya’ya teşekkür etti. ATB ve ATSO heyeti Başkan Kaya’ya hediye takdim ederken, Kaya Diyarbakır’ın tasvir edildiği seramik tablo hediye etti.