18/05/2024
Haberler

ANTALYA BORSA’NIN HİZMET KALİTESİ TESCİLLENDİ

Antalya Ticaret Borsası`nın 2008 yılında aldığı akreditasyon sistem belgesi, yapılan denetim sonucunda yenilendi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği`nin TOBB, 2001 yılında İngiltere Odalar Birliği ile birlikte yürütmeye başladığı ve Türk Standartları Enstitüsü ile devam ettirdiği Oda/Borsa Akreditasyon Sistemine 2008 yılında dahil olan Antalya Ticaret Borsası, akreditasyon belgesini yenilemek için denetimden geçti.

Türk Loydu Vakfı Denetmeni Özlem Savran, Antalya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Cüneyt Doğan’ın da katılımıyla gerçekleşen toplantı sonrası akreditasyon belgesini değerlendirme çalışmalarını başlattı. ATB`nin çalışmaları, hizmet sunumu, insan kaynakları ve akreditasyon sistemiyle ilgili yeterliliklerini değerlendiren Savran, denetimde ATB`nin akreditasyon sistemine uygun hizmet verdiği yönünde olumlu görüş bildirdi. Akreditasyon belge yenilemesi kararı, TOBB Akreditasyon Kurul Sekreterliği`ne sunuldu.

ATB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, Borsa olarak hizmet kalitesini artırma hedefinde olduklarını belirterek, bütün çalışmalarını bu yönde yürüttüklerini söyledi. Çandır, “Akreditasyon sistemi ile üyelerimize 5 yıldızlı hizmet veriyoruz. Akreditasyon sistemini sahiplenen ve gereklerini yerine getiren Antalya Ticaret Borsası personeli ve yönetim kuruluna teşekkür ediyorum” dedi.