04/03/2024
Haberler

ANGİAD, MÜSİAD VE ANFAŞ’tan Zeytinliğe tam destek

Antalya Ticaret Borsası (ATB), 20 yıllığına kiraladığı şehrin en geniş yeşil alanı Vakıf Zeytinliği’yle ilgili şirket kurma çalışmalarını sürdürüyor. ATB, Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş. (ANFAŞ), Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Antalya Şubesi ve Antalya Genç İşadamları Derneği’ne (ANGİAD) şirketin ortaklığı teklifinde bulundu. Teklife sıcak bakan ANFAŞ, MÜSİAD ve ANGİAD zeytinliğin mutlaka Antalya’ya kazandırılması gerektiğini belirtti.

ATB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, ATB Meclis Başkanı Hüseyin Cahit Kayan ile yönetim kurulu üyeleri İbrahim Köseoğlu, Halil Bülbül, Cüneyt Doğan, MÜSİAD Antalya Şube Başkanı Abdullah Aykut’u ziyaret etti. Aykut’a Vakıf Zeytinliği’ni işletecek şirketin kuruluş sözleşmesini veren Çandır, şirketin içerisinde şehrin önde gelen kuruluşlarından olan MÜSİAD’ın yer almasını arzu ettiklerini söyledi. Abdullah Aykut da, Vakıf Zeytinliği’nin yeşil alan olduğunu belirterek, bu alanın Antalya’ya kazandırılması gerektiğini, bunun için MÜSİAD’ın üzerine düşeni yapacağını kaydetti.Çandır başkanlığındaki yönetim kurulu üyeleri, ANFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Çalık’ı ziyaret etti. Ali Çandır, zeytinliği işletecek şirketin kuruluş sözleşmesini verirken ANFAŞ’ın kurulacak şirketin ortakları arasında yer alması gerektiğini kaydetti. Çalık’a Vakıf Zeytinliği hakkında bilgi veren Çandır, zeytinlik için kentin önde gelen kurum ve kuruluşların bir araya gelmesinin önemli bir sinerji oluşturacağını belirtti. Mustafa Çalık, zeytinliğin Antalya için önemine vurgu yaparken, sözleşmeyi yönetim kuruluna sunacağını kaydetti. Çalık, böyle bir oluşumun içerisinde yer almak istediklerini söyledi.
Çandır ve yönetim kurulu üyeleri daha sonra ANGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Alanyalı’yı ziyaret etti. ANSİAD yönetimine Vakıf Zeytinliği hakkında bilgi veren ve ortaklık teklifinde bulunan Ali Çandır, “Vakıf Zeytinliği’ne Antalya adına sahip çıkıyoruz. Eğer, kentin dinamiklerinin yer aldığı bir şirket kurarsak zeytinliği kente kazandırmış oluruz. Oradaki hassasiyetimiz bölgenin yeşil alan olarak kalmasıdır” dedi. Alanyalı ise Vakıf Zeytinliği’nin uzun yıllardır atıl durumda beklediğini belirterek, “Gücümüz yettiği oranda projenin içerisinde yer almak istiyoruz” dedi.