04/03/2024
Haberler

ANFAŞ’tan Ali Çandır’a ziyaret

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bünyesindeki Fuarlar Sektör Meclisi Başkan Yardımcılığı’na seçilen ANFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Çalık, ANFAŞ Genel Müdürü Server Seçer ile birlikte Antalya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Ali Çandır’ı ziyaret etti.

Antalya’nın fuarcılık alanında iyi bir alt yapı oluşturduğunu ve büyük bir merkez haline geleceğini kaydeden Ali Çandır, bu anlamda Antalya Expo Center’ın iyi bir referans olduğunu söyledi. Bu yıl Antalya Expo Center’de ilki düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı’nın büyük bir organizasyon olduğunu ve Türkiye’yi Antalya’da buluşturduğunu kaydeden Çandır, önümüzdeki yıllarda bu organizasyonun daha büyük katılımla gerçekleşeceğine inandığını kaydetti.

ANFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Çalık, Antalya Expo Center’da 2010 yılında 14 fuara ev sahipliği yaptıklarını, 2011 yılında hedeflerinin 18 fuar olduğunu söyledi. Bu yılki Otel Ekipmanları Fuarı’nın büyük ses getirdiğini kaydeden Çalık, Fresh Antalya ve Sağlık Fuarı HETEX’in markalaşma yolunda olduğunu belirtti. Çalık, “Antalya fuarları, fuarcılık alanında söz sahibi hale geldi. ANFAŞ olarak fuarlarımızı geliştirmek ve Antalya’ya yeni fuarlar kazandırmak için yoğun bir çaba sarf ediyoruz” dedi.

ANFAŞ Genel Müdürü Server Seçer, bu yıl Antalya’nın iyi bir fuar sezonu geçirdiğini belirterek, İstanbul gibi illerde fuar organizasyonlarının azalırken Antalya’da arttığına dikkat çekti. Seçer, Antalya’nın fuarcılık alanında cazibe merkezi haline geldiğini söyledi.